• Fashion News  • Doběhněte si pro dobrou náladu s Velocity NITRO 2

Doběhněte si pro dobrou náladu s Velocity NITRO 2

Boty Velocity NITRO 2 z řady Run PUMA jsou pohodlnými parťáky k běhu na kratší i delší vzdálenosti. Otestovali jsme je za vás a věříme, že jejich kvality a design ocení nejeden běžec.

Výběr ideálních běžeckých bot může být o nervy. Nejen, že ve mně množství modelů různých značek občas vyvolává rozhodovací paralýzu, ale zvolit takové, které by co nejlépe seděly na noze a vyhovovaly mým běžeckým cílům, je někdy oříšek, jehož rozlouskávání není dobré unáhlit. Oběhala jsem už několik párů bot, některé jsem milovala, s jinými jsem měla bolavější zkušenost. Proto jsem ráda, že jsem měla možnost vyzkoušet nový model Velocity Nitro 2 od značky Puma. Zda láska na první pohled přetrvala i při běhu, se dozvíte v recenzi.

Nejprve se asi hodí zmínit, že nemám osobní zkušenost s předchozím modelem, takže nemůžu srovnávat, ale prý je Velocity NITRO 2 ještě lepší. Vylepšená verze původní boty je vybavena pěnou NITRO zajišťující výjimečnou odezvu a dokonalé tlumení. Pěna je napuštěná plynným dusíkem prostřednictvím inovativního procesu, který umožnil spojit tři klíčové výhody pro běžce – dobrou odezvu, účinné tlumení a extrémní lehkost pro běh bez námahy. Noha opravdu dopadá měkce a pokročilá technologie jí poskytuje dobrou odezvu a odpružení. Odolná pryž PumaGrip maximalizuje vícesměrovou trakci pro pokročilou agilitu a zrychlení – název Velocity se tak projevuje v praxi.

Bota je vhodná pro tréninky i na delší vzdálenost při jakékoliv rychlosti. Jedná se o neutrální botu, kterou podle mého názoru ocení převážně začínající běžci, kterým stačí jeden, zato velmi funkční, pár běžeckých tenisek. Celkem jsem v nich zatím naběhala kolem 35 km a mám z nich upřímnou radost. V ideálním případě bych si po vyzkoušení pro větší pohodlí vybrala o půl velikosti větší botu (mám 41), ale ta bohužel není k dispozici. Pokud máte zkušenost s předchozím modelem, tak tento by měl velikostně odpovídat.

Výrobci analyzovali nejlépe padnoucí běžecké boty v oboru, aby vyvinuli ještě lepší siluetu. Dámské boty Velocity NITRO 2 mají specifický tvar navržený přímo na míru ženskému chodidlu – mají zúženou patu, nižší nárt a tvarovanou klenbu. Jazyk hezky drží nohu na místě a netlačí.

Velké plus Velocity NITRO 2 dostávají za design. Osobně se mi moc líbí fialová barevná kombinace. Reflexní prvky zajistí bezpečnější běh za horších viditelnostních podmínek.

Technické specifikace:

  • Výška podrážky: 23,5 mm přední část chodidla / 33,5 mm pata (včetně vložky)
  • Výška dropu (pouze mezipodešev – podrážka): 8 mm
  • Výška dropu (rozdíl pata/špička): 10 mm (včetně vnitřní vložky)
  • Hmotnost: dámská 4,5UK má 206 g, pánská 8UK má 249 g

Model Velocity NITRO 2 je k dostání u vybraných prodejců (Sanasport.cz, Sportobchod.cz, Triexpert.cz) a na stránkách PUMA.com za cenu 3 499 Kč.

Zdroj: Puma, Dorota Nováková