• Lifestyle  • Letní scény v Praze. Protože divadlo se dá hrát i o prázdninách.

Letní scény v Praze. Protože divadlo se dá hrát i o prázdninách.

Léto je neodmyslitelně spjato s teplem, dovolenými, sluníčkem, drinky, mořem, pohodou i odpočinkem. Co je pro toto období rovněž typické, jsou pak divadelní prázdniny, kdy se koncem června divadla pro diváky uzavřou a otevřou se opět až v září. Výjimka ale potvrzuje pravidlo, a proto tu máme letní scény, které dychtivým divákům nabízí inscenace i během července a srpna. Které nás zaujaly?

Letní scéna divadla Ungelt

Divadlo Ungelt najdete v samotném centru Prahy. V létě se ale nenechte zmást. Letní scéna tohoto divadla je totiž na jiné adrese, a to na Novém Světě kousek od Pražského hradu. Malebné prostředí a inscenace typu Pan Halpern a pan Johnson, Taneční hodiny, Skořápka, Kdokoli může dělat cokoli či Drobečky z perníku, to byste si neměli nechat ujít.

Shakespearovské letní slavnosti

Být, či nebýt? To je oč tu běží. Jen málokdo by neznal Shakespeara a jen málokterý divadelní nadšenec by nevěděl o Letních shakespearovských slavnostech. Macbeth, Sen noci svatojánské, Bouře, Mnoho povyku pro nic. To je Shakespeare. Navíc si tyto slavnosti můžete užít nejen v Praze, ale rovněž v Brně a Ostravě.

Letní scéna Museum Kampa

Letní scéna Museum Kampa si každý rok připravuje divadelní představení zaměřené na osobnost českého kulturního prostředí. Vidět jste tak mohli inscenaci Meda o mecenášce umění Medě Mládkové nebo představení Werich o Janu Werichovi. K těmto titulům teď přibyla inscenace Marta o Martě Kubišové.  Zpěvačka, chartistka a disidentka, ochránkyně zvířat, matka, věrná přítelkyně, ikona národa, nejcivilnější hvězda. Žena vamp, žena z davu. Přijďte si vychutnat představení plné hereckých výkonů, pěveckých výkonů, krásné hudby, a to vše kousek od Vltavy.

Letní scéna Harfa

Harfa není jenom nákupní centrum. Je to i letní scéna fungující už od června do srpna, která je plná divadelních představení, a to právě na střeše samotného centra. Jak názvy: A do pyžam!, Ani o den dýl, Příště ho zabiju sám, napovídají, je tato scéna zaměřena převážně na komedie, kterých není nikdy dost.

Hvězdné léto Pod žižkovskou věží

Komediální žánr je pak tím hlavním, co se hraje i v rámci Hvězdného léta pod Žižkovskou věží. Tato scéna má unikátní zastřešení, takže své návštěvníky dokáže ochránit jak proto dešti, tak proti pařákům. Pro tebe cokoliv, Dva nahatý chlapy, Pusťte mě ven….to jsou jen některé hrané tituly. A vy se pusťte do koupi vstupenek.

Letní scéna na Vyšehradě

Vyšehrad je kouzelné místo a co teprve, když se spojí s divadlem, konkrétně se Studiem DVA? Vznikne tak nezapomenutelný letní zážitek. Takže pokud rádi chodíte do tohoto divadla, které jinak najdete na Václavském náměstí, nenechte si ujít například představení Starci na chmelu, Tři grácie z umakartu nebo Brouk v hlavě právě na této scéně.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5