• Lifestyle  • Dokonalý luxus v Kyjevě

Dokonalý luxus v Kyjevě

Nádherný byt v ukrajinském Kyjevě, v jehož interiérech dominují především tmavé barvy, je dílem designérů z architektonického ateliéru YoDesign. Pojďme se do něj podívat!

Díky zvolené barevnosti působí celý apartmán velmi prostorně, protože tlumené odstíny antracitové, tmavě šedé a černé jim dodávají hloubku. Celý prostor je členěn jen velmi volně za použití solitérního nábytku, jež byt rozděluje na jednotlivé funkční zóny. Pro hlavní obytný prostor byly zvoleny vinylové podlahy v dekoru kaštanu, které skvěle kontrastují s tmavými stěnami. Centrem bytu je obývací část s dvěma pohodlnými látkovými pohovkami tmavě šedé barvy z dílny studia Bo Concept. Jako oživující prvek byl použit koberec s vysokým vlasem a dvojice apartních kožených křesílek ve světle hnědé.

Kousek opodál, jen volně oddělena regálem industrializujících tvarů, je jídelní část s kulatým stolem z lesklé oceli a trojicí plastových židlí futuristických tvarů. Na dosah ruky se pak nachází kuchyňský kout realizovaný v černém lesku. Designéři se v kuchyni rozhodli použít monolitické skříňky bez úchytek, aby tak nic nerušilo čistotu interiéru, kterému dominují jednoduché linie.

Velmi efektně působí obklad z nahrubo štípaných břidlicových bloků, použitý za čelem postele, který vnáší do prostoru potřebnou dynamiku a ozvláštňuje tak jednoduchou postel v podobném designu jako pohovky v obývacím pokoji. Břidlicová dlažba byla použita rovněž v koupelnách, i když ve světlejším odstínu. Velmi luxusně působí černá sanita, která stylově dotváří celkový koncept.

Poděkování a zdroj fotografií: YoDesign