• Gastro  • ČAS NA BRUNCH! Aneb pozdní snídaně chutně a zdravě.

ČAS NA BRUNCH! Aneb pozdní snídaně chutně a zdravě.

Pokud ani vy nejste ranním ptáčetem, ale ve volný den si rádi přispíte a potom si v klidu užijete snídani, třeba i v příjemné společnosti, tady je několik tipů, kam vyrazit.

Takzvaný brunch, neboli pozdní snídaně či brzký oběd, se v poslední době stal velkým hitem, který zaplnil sociální sítě. Jenže kde si užít klidné dopoledne s dobrým jídlem právě v Praze? Máme pro vás několik míst, která vás zaručeně nezklamou!

•Coffee Room Prague 

Malá a útulná kavárna (“brunchárna”) na Vinohradech vás jistě uchvátí svou atmosférou pravé amsterdamské kavárny. Nabízí širokou nabídku jídel po celý den, hlavním lákadlem je však jejich snídaňové menu. Z toho si můžete vychutnávat až do 12 hodin každý den kromě neděle. Kavárna se chlubí především tím, že snídaně jsou plné vitamínů v podobě ovoce a zeleniny, takže pokud jste zastánci zdravého stravování (nebo se o to aspoň pokoušíte), určitě si tu najdete to svoje. V Coffee Roomu si přijdou na své i vegetariáni a vegani, právě díky největšímu lákadlu – AVOtoastu.

Čerstvý chléb s polníčkem, rukolou a plátky avokáda posypaný sezamem? Těžko se dohadovat, jestli líp chutná nebo vypadá.

No a to by to nebyla pozdní snídaně bez vynikající kávy, která v Coffee Roomu rozhodně nechybí (jak už také vyplývá z názvu).

Kdybyste náhodou nestihli ani dopolední brunch, stálá nabídka vás jistě také nezklame. Její součástí jsou obložené croissanty, tzv. “banana bread”, bezlepkové brownie a čerstvě pečené koláče a dorty každý den.

•Cacao Prague 

Moderní kavárna v centru Prahy nedaleko Náměstí Republiky vás jistě nezláká pouze na snídani. Nabídka krevetových salátů, bagelů s mozzarellou nebo proscuittových baget zní velmi dobře, ovšem říká vám něco tzv. “ACAI BOWL”? Euterpe brazilská, známá jako Açaí, je druh jihoamerické palmy, jejíž plody jsou známé jako bohaté na antioxidanty, vhodné při hubnutí a s příznivými účinky na snižování cholesterolu. Ať už jsou účinky opravdové nebo ne, v Cacao vám připraví acai v podobě ledového smoothie s domácí granolou a plátky banánu, takže chuť je zaručená stoprocentně. Zastánci zdravé výživy zde nepřijdou ani o ovocné a zeleninové smoothies nebo smothies ze zeleného čaje Matcha. Na ty, kteří si potrpí spíš na slanou snídani, čekají míchaná vajíčka s opečeným toastem, omeleta nebo třeba bagel s uzeným lososem.

Sladkou tečkou na závěr jsou čerstvě pečené dorty podle vlastní receptury. Třeba sacher, cheesecake s pekanovými ořechy nebo raw limetkový dort.

•Herbivore 

Toto veganské bistro na Náplavce je rájem pro milovníky rostlinné stravy. V Herbivore si však i jako nevegan určitě vyberete, protože jejich nabídka snídaní je opravdu široká. Acai bowl, chia puding, banana bread s arašídovým máslem, raw dorty, avotoasty, smoothies a čerstvé šťávy nejsou lákavé jen na pohled, ale především s vynikající chutí. Ačkoliv prvotní myšlenkou Herbivore bylo vytvořit obchod se zdravou stravou a neživočišnými produkty, myšlenka salátového baru se opravdu vyplatila. Větší část prostoru tedy tvoří obchůdek, kde si můžete zakoupit bio potraviny, čersvé ovoce a zeleninu, a také třeba rostlinné Nemléko, o kterém se zmiňujeme zde.

Místo oplývá úžasnou atmosférou s útulným interiérem, velmi příjemnou obsluhou a výhledem na Náplavku.

Kromě brunche sem můžete zavítat i na rostlinný oběd nebo večeři, která je podávaná ve formě bufetu, takže cena se odvíjí od váhy porce.

Takže kam si příště vyrazíte zpříjemnit ráno vy?

1, 2, 3, 4