• Fashion News  • Recycle with Love: Vintage Revival

Recycle with Love: Vintage Revival

Vintage styl, dobro pro planetu i příjemná atmosféra. To vše spojuje menší, nenápadný, zato však osobitý a originální second hand v pražských Holešovicích. Ať už jste typ, který si potrpí na vintage, haute couture, klasickou eleganci, na eleganci nedbalou nebo jste vyznavači spíše streetwearové módy, Recycle with Love uspokojí opravdu každého

Když člověk vejde do prodejny, už zdálky je možné vidět Vintage kousky např. od značek Fila, Champion, Puma nebo Adidas. Jelikož tyto OG kousky zažívají v dnešní době revival a na akcích jako MBPFW, Addict nebo fashion Deala, je jasné, že se dnešní generace mladých influencrů nebojí kombinovat high fashion spolu s Vintage casual módou, hlavně tedy s teniskami. Recycle With Love se může těšit z pozornosti mladých trendsetrů, hipsterů, ale např. i milovníků alternativních proudů nebo retra.

V dnešní době je více a více populární tzv. zelené myšlení, nejen, že instagram a ostatní social media jsou přeplněna veganskými recepty, dobročinnými projekty a eventy, ale celá myšlenka se dá aplikovat také v módě. Co si však budem nalhávat, když je na last minute potřeba ten jeden nude rolák nebo klasické černé sako, tak si skoro každá z nás tu cestu do Zary nebo Manga najde, je to rychlé, cenově dostupné, praktické a čas od času se tam dají najít i velice stylové kousky, nicméně otázkou zůstává, zda by se třeba kousky v tom samém duchu a za stejných podmínek nedaly najít např. V obchodech s pomalou módou, tzv. Slow fashion storech, které spojují néjen myšlenku o móde a stylu, ale často v nich člověk najde opravdu zajímávé originální kousky, které nemá jen tak každý. Jak už bylo zmíněno obchod Second Hand Recycle with Love zastupuje sector tzv. Pomalé módy, což znamená, že zde nenaleznete nové kolekce každé dva týdny, jako např. v obchodech sítě Inditex. Kouzlo celého projektu je take v tom, že všechny stylové věci z obchodu jsou zrecyklované a připravené pro další nošení.

Věcí, kterou Recycle with Love zaujme pravděpodobně nejvíc budou určitě kousky z kategorie Vintage Sportswear. Hned při příchodu do prodejny si člověk všimne Fila, Puma, Adidas nebo Champion bund, triček i mikin, a jelikož se říká, že co je staré, to je dobré, kousky se prodávají rychle.

Jestli chcete udělat něco dobrého a okořemit si svůj letní šatník nějakým tím nevšedním urban kouskem, prodejna Recycle with Love na adrese Veverkova 8, Praha 7, je tou správnou volbou, kam zamířit.

Zdroje: 1, 2, 3