• Lifestyle  • MALÝ BYT – VELKÝ DESIGN!

MALÝ BYT – VELKÝ DESIGN!

Tento malometrážní byt, nedaleko centra kosmopolitního Londýna, zaujme již na první pohled svým netradičním designem a skvěle řešenou dispozicí. Někdy zkrátka méně znamená více a i na malé ploše se dají vykouzlit velké věci!

Apartmán je dílem studia Danielle Petteno Architecture Workshop, jehož architektům se podařilo prostor naplnit světlem a zajímavými prvky, které můžeme obdivovat doslova na každém kroku. Nejzajímavějším z těchto detailů je bezesporu prosklená stěna, jež volně propojuje obývací část s ložnicí a přitom zachovává soukromí intimní zóny. Díky tomuto otvoru je prostor zalitý přirozeným denním světlem v kteroukoli hodinu, neboť sem okny proudí sluneční svit z obou stran budovy.

Denní zóna sestává z obývací části s na tento prostor opravdu velkorysou knihovnou, jídelního koutu a kuchyně. Kuchyňská linka v dekoru bahenního teaku volně přechází v sestavu skříněk, které v sobě ukrývají množství úložného prostoru. Jedna z jejích částí pak slouží pro zavěšení televize. Hned vedle kuchyňské linky se nachází jídelní stůl v bílém lesku. K posezení u televize pak slouží šedá látková pohovka z dílny studia Interini. Z chodby se pak dostaneme do první z koupelen, určené především pro návštěvy.

Ložnice i přes svou velikost poskytuje plný komfort a našlo se zde také místo pro pracovní stůl, který je rafinovaně zakomponován do platformy, jež tvoří podestu postele. Dostatek úložného prostoru byl vyřešen vestavnými skříněmi, které působí téměř neviditelně. Velkou prosklenou stěnou je možno pozorovat pohyb v obytné části, přičemž zde není člověk nijak rušen. Na ložnici plynně navazuje soukromá koupelna v kombinaci šedé a bílé, která skvěle koresponduje se zbytkem bytu.

Poděkování a zdroj fotografií: Daniele Petteno Architecture Workshop