• Nezařazené  • Dopisy Ježíškovi: Kniha která pobaví a pomáhá

Dopisy Ježíškovi: Kniha která pobaví a pomáhá

Nakladatelství Portál vydal knihu, která baví a zároveň pomáhá. Autorkou je Marie Doležalová. 

Snad všichni si pamatujeme na své dopisy Ježíškovi. Plní očekávání a přání jsme psali dopis, ve kterém byly všechny naše tužby. Ať už se jednalo o měkké nebo tvrdé dárky, radost to byla pokaždé veliká. Na své dopisy vzpomínají i slavné osobnosti v knize Dopisy Ježíškovi, kterou dala dohromady Marie Doležalová.

Marie Doležalová je známou herečkou a má za sebou vydání už dvou knih: Kafe a cigárko a autobiografie Jeden kopeček šmoulový. Kniha Dopisy Ježíškovi přispívá na dobrou věc, 100 korun z každého prodaného výtisku jde na podporu sbírky Pomozte dětem! Jedná se o charitativní projekt, který podporuje handicapované děti. Snaží se o to, aby měli hezčí a kvalitnější život, jelikož je často léčba finančně náročná. A právě zakoupením této knihy jim můžete pomoci i vy! 

Tato kniha je skvělým dárkem pro vaše rodiče či prarodiče, kteří si chtějí zavzpomínat na to, když psali dopisy i oni. Zároveň vám můžeme přislíbit zajímavé čtení. V knize se střídají vzpomínky, humor a rady do života. Po humorné stránce svůj dopis pojal například Lukáš Pavlásek nebo Halina Pawlowská. Dále si můžete přečíst text od Ani Geislerové, Ewy Farné, Dagmar Havlové, Bolka Polívky a dalších!

Ukázka z knihy: Eliška Balzerová; Milý Ježíšku, předem mého dopisu se Ti omlouvám za tak důvěrné oslovení, ale mám pocit, že se známe už hezkou řádku let. Seznámila mě s Tebou kdysi moje babička, která mi krásně vyprávěla Tvůj životní příběh, řekla mi, že Ty všechny svoje ovečky dobře znáš a přihlásila mě do náboženství namísto do pionýra…

Díky čtení této knihy se určitě naladíte na vánoční atmosféru, stejně tak, jak se to povedlo nám v redakci. Ke čtení jsme si připravili teplý čaj a jedli naše oblíbené sušenky. V dáli svítila svíčka vánoční vůně a my si užívali kouzlo okamžiku. Tímto děkujeme nakladatelství Portál, které nám zaslalo recenzní výtisk. 

Zdroj fotografií: nakladatelství Portál