• Fashion Events  • DOTEKY MÓDY No.14

DOTEKY MÓDY No.14

Kulturní ochutnávka mladých talentů zazářila na čtrnáctém ročníku DOTEKŮ MÓDY, která se konala 24. dubna 2014. Krásné prostory secesního městského divadla v Prostějově zaplnila myšlenka na podporu studentské tvorby, kterou pořádá Střední škola designu a módy v Prostějově.

Úvodní začátek událost odstartovala kolekce japonské a čínské kultury. Jejíž autorkou byla Radka Kostková, bývalá absolventka SŠDAM. Poté následovala přehlídka z ateliéru designu oděvu. V kterých byli uvedeny maturitní i klauzurní práce studentů školy. Kombinace barev a střihů oživily a oslnily publikum.

Celým večerem provázel a jeviště se ujal moderátor Tomáš Hanák, který se moderování této události zaslouženě zmocnil již po třetí. Celkovou atmosféru umocnil vtipnými a dobře vystihujícími poznámkami, díky nim celý průběh plynul hladce a pobavil tak zaplněné divadlo.

Náslědně se program přesunul v tu nejdůležitější část celého večera. Pátnáct probojovaných soutěžících se utkali tváří v tvář před porotou ve finále galavečera. V porotě složené z tuzemských odborníku nechyběla nově zvolená Česká Miss Gabriela Franková a návrhářka Camilla Solomon, která byla symbolem druhé části večera, v němž představila svoji rozsáhlou kolekci. Kolekce pouzdrových šatů z uceleného a liniově jednoduchého střihu byla doladěna v bílých, krémových a tmavých odstínech s dominantní aplikací vyšívané a háčkované krajky. V další části kolekce byly představeny společenské šaty, u kterých se objevily motivy potisku.

Absolutním vítězem čtrnáctého ročníku DOTEKŮ MÓDY se stal Lukáš Ulver s kolekcí Red carpet moment ze Střední školy uměleckořemeslné a oděvní v Liberci. Stříbrné ocenění za kolekci Naděje získal Josef Konečný a bronzové umístění patřilo kolektivu studentů, kteří vytvořili kolekci Geometrie.

Foto – Ateliér Multimédií SŠDAM

Marketing manager