• Lifestyle  • Dům, jež nepostrádá hravost a styl!

Dům, jež nepostrádá hravost a styl!

Vzdušný a barevný dům v kanadském Ontariu je dalším z neobyčejně vydařených projektů architektonického ateliéru Prototype Design Lab, jež v sobě snoubí moderní design s osobitým stylem a funky akcenty. Geometricky jednoduchá stavba, sestávající v podstatě ze tří železobetonových „krychlí,“ je ozvláštněna pouze různorodými obklady fasád a efektně umístěným bodovým osvětlením. Dokonale tak zapadá do lesnatého prostředí vilové čtvrti, ve které se nachází a nijak při tom nevybočuje z okolní zástavby. O to zajímavější je však uvnitř!

Architekti dům koncipovali ve formě openspace, aby se tak vyvarovali zbytečných příček a vsadili na maximální prostředí, čímž zajistili přísun dostatku přirozeného denního světla. Centrální prostor residence, sestávající z kuchyně, navazující jídelny a obývacího pokoje se pyšní téměř osmimetrovou výškou. Jediným náznakem rozdělení a zároveň hlavním komunikačním koridorem je otevřená galerie v prvním patře, kam se dostaneme po samonosném teakovém schodišti. Galerie slouží nejen jako knihovna a příležitostné místo k posezení, ale je odsud také přístup do jednotlivých ložnic a soukromých prostor rodiny v prvním patře. Velmi zajímavým prvkem jsou rostliny zasazené do vestavných květináčů v podlaze. Kuchyňská linka pak byla zvolena v luxusně působící kaštanové dýze a její strohé tvary dokonale korespondují s architekturou stavby. S tímto střídmým stylem kontrastuje zajímavá různobarevná pohovka z dílny Roche Bobois, romantické židličky v zámeckém stylu u jídelního stolu či organické tvary jasně bílého křesla Biophilia, stojícího kousek opodál. Velkým plusem je, že se architekti rozhodli obložit steny sádrokartonovými panely s ozdobnými lištami, čímž zjemnili jinak poměrně technicistní ráz stavby.

Ložnice v prvním patře se pak nesou v podobném duchu. Luxusní nábytek je doplněn zajímavými designovými prvky, jako jsou například klasické parkety, použité jako obklad krbové stěny s neonovým nápisem, či barokní zrcadlo ve zlaceném rámu v superluxusní koupelně, obložené černým mramorem. Neshází ani rozsáhlá sbírka moderního umění, jež vnáší do vnitřních prostor domu ještě více barevnosti a dynamiky.

Poděkování a zdroj fotografií: Prototype Design Lab