• Lifestyle  • EL BOSQUE HOUSE

EL BOSQUE HOUSE

Tato moderní vila byla realizována architekty španělského ateliéru RAYMOND ESTEVE ESTUDIO přímo uprostřed romantického borového háje v divoké katalánské krajině. Je dokonalým příkladem, že i moderní architektura může být v dokonalém souladu s okolní přírodou. Architekti zvolili jednoduchý tvar stavby s čistými liniemi, neutrální barevnost fasád. Pro obklad některých z nich pak vybrali přírodní kámen, čímž se jim podařilo dosáhnout jedinečného a vkusného konceptu, který skvěle koresponduje s okolím.

Ze strany příjezdové cesty působí dům opravdu nenápadně a mnozí z nás by si ani ve snu nedokázali představit, co se skrývá za strohou kamennou zdí, jež horlivě střeží soukromí jeho majitelů. Do zahrady se pak otevírá velkoplošnými okny a mezi svými dvěma křídly svírá bazén, který slouží nejen k osvěžení v parných letních dnech, ale zároveň pomáhá při večerním nasvětlení navodit jedinečnou atmosféru. Vzhled stavby je ozvláštněn dynamickým střídáním vertikálních a horizontálních stěn. Vila nebyla ochuzena ani o dvě zastřešené terasy, jež zejména v letních měsících poskytují další obytný a hojně využívaný prostor.

S podobnou harmonií přírody a architektury se setkáme také ve vnitřních prostorách domu a díky všudypřítomným celoskleněným stěnám se zdá, jako by okolní les vstupoval i dovnitř. Kamenné obklady venkovní fasády se pak harmonicky prolínají také interiéry vily, ať již se jedná o obklad krbu v obývacím pokoji či jednu ze stěn ve schodišťové hale. Pro podlahy byl zvolen bílý severský dub, jenž skvěle ladí s odstínem slonové kosti, použitým pro výmalbu stěn. V kuchyni se můžeme setkat s podlahou z leštěného travertinu, jenž byl zároveň vybrán jako materiál pro pracovní desku luxusní kuchyňské linky. Jako kontrastní prvek pak architekti zvolili tmavé dřevo v barvě Wenge, se kterým se setkáme v podobě obložení stropů v hlavní chodbě, stupňů étericky působícího schodiště do prvního patra či masívního stolu v jídelně, doplněného subtilními křesílky Tulip v designu Eera Saarinena. Minimalistický styl interiéru vily je umocněn absolutní absencí skříní a jiných volně stojících kusů nábytku. Veškeré úložné prostory jsou vyřešeny formou vestavných komor, ukrytých za posuvnými a téměř neviditelnými dveřmi ve všech místnostech domu. Velmi efektně je vyřešeno také osvětlení a to ve formě vestavných led bodovek a pásků, jež napomáhají navodit tu pravou atmosféru, ať již se chystáte uspořádat divokou letní party pro přátele, či romantickou večeři ve dvou.

Poděkování a zdroj fotografií: RAYMOND ESTEVE ESTUDIO