• Lifestyle  • Kam vyrazit v Praze v březnu?

Kam vyrazit v Praze v březnu?

Již brzy nám začne jaro a příroda začne znovu ožívat, nicméně ulice Prahy žijí už teď a bude to tak celý březen. Nudit se rozhodně nebudete, je připraveno spoustu kulturních, sportovních, hudebních událostí. Tou největší, kterou nemůže vynechat žádný milovník módy je bezpochyby Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend.

fashion-weekend

MBPFW je největší módní událostí v České republice, má jako jediná módní akce v ČR mezinárodní přesah (patří do celosvětové sítě fashion weeků organizovaných pod hlavičkou Mercedes-Benz podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či México City). Představuje tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska, kteří zde v premiéře odhalí své aktuální kolekce na příští sezonu. Zapiště si proto pečlivě datum 21. a 22. března 2015, kdy Praha ožije módou. maraton

Pokud jste spíše fanoušek sportovních událostí, nezoufejte. Běžeckou sezonu otevře 28. března Sportisimo 1/2maraton. Startuje se na náměstí Jana Palacha ve 12 hodin. Kapacita závodu je již sice naplněna, ale stále máte možnost se obrátit na charitativní partnery maratonu a běžet pro dobrou věc, nebo se zapsat na čekací listinu. I v případě, že se samotného závodu nezúčastníte, užijete si úžasnou atmosféru, která vás naplní pozitivní energií.

LoveV tomto měsíci budete mít také jedinečnou možnost si nechat zcela zdarma vyšetřit své ledviny na vybraných pracovištích po celé České republice. Jakto? Letos již podesáté vyhlásila Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost 12. březen dnem, na který připadá Světový den ledvin. Organizace se tak snaží vyzvat celosvětovou společnost i laickou veřejnost, aby spojily své síly s cílem zvýšit povědomí a podporovat prevenci a vzdělání v boji proti této nemoci. Tato preventivní akce má hlavně odhalit nemocné ledviny a informovat o projevech poškození. Zúčastnit by se jí měli především kuřáci, lidé s nadváhou, cukrovkou či pacienti léčící se s onemocněním kardiovaskulárního systému a hypertenze.

90´sDne 20. března zažije Praha návrat do devadesátých let ve velkém stylu! V novém multifunkčním prostoru s unikátní akustikou a moderním designem, tedy ve Foru Karlín, se uskuteční mejdan roku za účasti velkých světových hvězd, které v té době vládly hitparádám a jejichž jména znal snad každý, kdo v té době poslouchal populární hudbu, která opanovala tehdejší diskotéky, tedy EURODANCE! Vystoupí 2 UNLIMITED, CULTURE BEAT, HADDAWAY a TWENTY 4 SEVEN. Domácí scénu na tomto unikátním koncertu a následném mejdanu zastoupí zpěvačka VERONA. Za mixážní pult se ihned po koncertu postaví Leoš Mareš, který navíc bude celý večer moderovat. Zdárně mu bude za DJským pultem sekundovat i jeho rozhlasový kolega Pavel Cejnar. Začátek akce je v 19:00

Koncem února odstartovala snad všem známá a oblíbená Matějská pouť, která se každoročně koná v areálupouť Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce. Vstupné je pouhých 25 Kč a ceny atrakcí se pohybují od 40 korun za dětský vláček do 200 za nejdivočejší mašiny. Pouť bude přístupná po celý březen a můžete si zde užít opravdu spoustu zábavy, ať už s dětmi, rodinou či partou přátel.

naplavkaBřezen také patří zahajování farmářských trhů na různých místech Prahy. Farmářskými trhy ožije například Náplavka u Rašínova nábřeží. Dne 21. března také odstartují Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.

Stačí si jen vybrat to pravé pro vás a užít si přicházející jaro plnými doušky.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6