• Beauty  • Elektrické kartáčky na pleť

Elektrické kartáčky na pleť

Pokrok nezastavíme…a i když je to v některých případech na škodu v tomto rozhodně ne! Kartáčky na čištění pleti jsou skvělým pomocníkem.

Historie kartáčků sahá do Ameriky, kdy byl tento zázrak poprvé vyroben a to za účelem používání pouze při odborném kosmetickém ošetření. Jeho výsledky byly ale tak ohromující, že se postupně začal dostávat na trh a tak se zpřístupnil i pro běžné uživatele.

Kartáčky se můžou chlubit velmi jemnými štětinkami, které jsou většinou tenčí, než samotné póry a tak se dostanou až do nich a krásně je vyčistí. Přitom dochází také k masáži pleti, díky které se zlepšuje oběh krve a funkce lymfatického systému. Zároveň kartáčky působí jako jemný peeling a odstraňují odumřelé kožní buňky. Pleť je potom zdravá a projasněná.

Používají se každý den, ale pokud trpíte na citlivou pleť, tak můžete používání klidně omezit, i tak vám bude přínosem. Důležité je pleť i kartáček před použitím pořádně navlhčit a na kartáček nanést štědré množství čistícího gelu. Kartáčky čistí pleť až 10x více než běžné manuální čištění. Takže i vaše sérum nebo pleťový krém bude daleko účinější, protože se dostane do hlubších vrstev pleti.

53a0880df3484_-_cos-clarisonic-mia-05110-blog

Kartáčků je na trhu spousta. Mezi nejznámější patří Clarisonic, který funguje na vibracích, nikoli na rotaci, tím pleť čistí jemně, do hloubky a není příliš drsný. Clarisoniců je více druhů a tak můžete zvolit ten, který bude splňovat vaše požadavky. Například Clarisonic Mia je určený jen pro čištění pleti, zatímco Clarisonic PLUS je v balení i s větším kartáčkem a tak je vhodný i pro použití na celé tělo. Další firma vyrábějící tento zázrak je Philips VisaPure. Značka Brown kartáček opatřila depilační hlavicí, takže je skvělým multifunkčním přístrojem pro ženy které trápí chloupky na obličeji.

Při výběru je dobré dát na kvalitu, ale je to investice která se vám vyplatí.

Naše redakce si oblíbila a doporučuje kartáček od značky Mary Kay. V současné době je navíc v barevném fialovo-zeleném provedení, který vám hned po ránu zvedne náladu. Dokonale pomáhá vyčistit pleť od make-upu, zlepšuje vzhled pleti a mimo jiné pomáhá sjednotit její tón!

Zdroje: 1, 2, 3, 4