• Lifestyle  • ART DECO REVIVAL

ART DECO REVIVAL

Člověk si tu připadá jako ve dvacátých letech minulého století. Tento nádherný byt na pařížské Montaigne Avenue v sobě snoubí styl a šarm Zlatého věku se současným designem a nároky na moderní životní styl. Vysoké stropy, vkusné štuky a původní dřevěné táflování byly pečlivě zrekonstruovány, aby tak zůstala zachována opulentní atmosféra velkoryse pojatých prostor a proslulá francouzská elegance.

Design je dílem Louise Hermana Buhrmanna, který obvykle ve svých projektech preferuje sofistikovaný a luxusně pojatý design. Na sebemenší detail interiéru tak byly kladeny opravdu vysoké nároky a veškerý nábytek, koberce, lustry, textilie, ale třeba i kliky byly vybrány u opravdu osvědčených a léty tradice prověřených výrobců. Byt se rozkládá na ploše, přesahující 325 m2 a disponuje mramorem obloženou vstupní halou, formální jídelnou, třemi salonky pro různé příležitosti, obývacím pokojem, kuchyní, dvěma pokoji pro personál a třemi ložnicemi s vlastními koupelnami a šatnami. Dostatek světla sem propouští vysoká francouzská okna a k jejich případnému zastínění pak slouží masivní, bohatě řasené závěsy. Sedací nábytek, rovněž čalouněný luxusními textiliemi je vesměs kopiemi designových kousků Art Deco a přímo zve k posezení se sklenkou dobrého vína či koňaku. Původní parketové podlahy zakrývají na zakázku vyrobené a hustě tkané koberce.

Skutečnou perlou a pomyslným srdcem bytu je ovšem jídelna s původním ořechovým obložením stěn, jejichž jinak monotónní rastr oživuje sbírka obrazů majitele. Kolem palisandrového stolu pak stojí 12 vysokých židlí, čalouněných jemně šedým sametem, který dodává celému prostoru na dynamice. Tuto místnost je možné otevřením posuvných dveří propojit s vedlejším salonkem a vytvořit tak dostatek prostoru pro nějaký z večírku, které tu majitel často pořádá.

Poděkování a zdroj fotografií: Louis Herman Buhrmann