• Gastro  • Extra čokoládové muffiny

Extra čokoládové muffiny

Nebudeme vám tvrdit, že jsou tyto muffiny úplně zdravé. Avšak s jistotou můžeme říct, že je to jejich o dost zdravější verze, kterou si jistě zamilujete stejně, jako originál. A v čem jsou tyto muffiny zdravější, než klasické čokoládové muffiny?

Kromě toho, že jsou z celozrnné mouky, obsahují oproti normálním muffinům minimum cukru. Na 10 muffinů jsme dali jen 5 lžic cukru a díky tomu, že jsou z vysokoprocentní čokolády (doporučujeme použít od 80 % a výš), obsahují opět méně cukru a více kakaa, které má na naše zdraví blahodárné účinky.

Ingredience (cca na 10 muffinů):
1,5 hrnku celozrnné mouky
3/4 hrnku mléka
1/3 hrnku rozpuštěného másla
1 velké vajíčko
5 lžic třtinového cukru
3-4 lžíce kakaa
1 balení prášku do pečiva
špetka soli
100 g hořké čokolády (s co nejvíce procenty kakaa), nakrájené na malé kostičky
1 malá lžička vanilkového extraktu

Vezmeme si velkou mísu, ve které smícháme mouku, mléko, máslo, vajíčko, cukr, kakao, prášek do pečiva, špetku soli a vanilkový extrakt. Promícháme opravdu dobře, aby nám nevznikly žádné hrudky. Máte-li ruční šlehač, vezměte si ho na pomoc, urychlí vám práci. Vmíchejte nakrájenou čokoládu a máte těsto hotové.
Předehřejte si troubu na 180 stupňů a připravte si košíčky na muffiny. Košíčky naplňte do 3/4, nebo téměř úplně, chcete-li, aby muffiny měly nadýchané čepce (pak vám ale těsto vyjde na méně muffinů). Vložte do trouby a pečte cca 25 minut. Po upečení nechte vychladnout a můžete si pochutnávat!

Tip na servírování: Servírujte s doma vyšlehanou šlehačkou a čerstvými jahodami. Tahle kombinace nikdy neomrzí!

Více zdravých receptů najdete na hungrypanda.cz

Zdroj: 1, 2