• Fashion Events  • Fashion talk room No. 3, 25. 2. 2014
Jakub Polanka

Fashion talk room No. 3, 25. 2. 2014

Včerejší večer patřil pravidelnému Fashion talk roomu s Olo Křižovou a jejím hostům, kterými byli tentokrát charismatický návrhář Jakub Polanka a krásná Petra Ptáčková, oba střídavě žijící v Praze a v Paříži.  Pro tentokrát bylo zvoleno téma Fashion week.

Po úvodní řeči, ve které Olo zmínila několik základních faktů o světoých mekkách módy, přebrali slovo návrháři. Mediální obraz těchto akcí je z pohledu diváka rozhodně obrovský, nicméně Jakub s Petrou se shodli na velkém zákulisním tlaku i na rozdílné úrovni akce ve městech, kde měli možnost předvést své kolekce. Maraton světových týdnů módy otevírá New York, kam se sjíždějí hlavně nákupčí za účelem businessu. Štafetu přebírá Londýn, poté Miláno a následně perla Francie, Paříž, kde se značky a designéři prezentují především kvůli PR.

Pro nás však byla nejzajímavější část diskuse byla právě ta, kde Olo s designéry srovnávali dění v České republice se zahraničím. Za posledních deset let se dle slov Olo úroveň módy a fashion akcí v ČR několikanásobně zvedla a všichni doufáme, že tato pozitivní linie bude dále pokračovat. Věříme, že i do naší malé zemičky přijde doba, kdy každý bude moci vyjádřit své pocity a svou osobnost outfitem, který sám uzná za vhodný, aniž by na něj na ulici někdo pokřikoval posměšná a hanlivá slova. Věříme, že z několika pražských týdnů módy se stanou propracované akce, pokud možno s odlišnou tématikou, ba dokonce se spojí v jednu obrovskou akci, na kterou budou rádi jezdit i nákupčí ze zahraničí a pomohou tak prosadit českou tvorbu ve světě. Jak se však všichni shodli, právě česká veřejnost by se měla více zajímat o kvalitní designérské kousky, které nejsou cenově příliš odlišné od konfekčních řetězců.

A co by Jakub Polanka a Petra Ptáčková poradili mladým začínajícím návrhářům? ,, Seberte odvahu a vyjeďte do Londýna, protože právě Londýn je rájem pro mladé nadšené talenty!”

Příští Fashion Talk Room bude 18. 3. a jeho tématem bude vizuální identita, tvorbou loga a jména, doporučujeme!

 

 

Zdroj foto: https: Facebook  a PetraPtackova