• Fashion News  • Milano Fashion Week
main

Milano Fashion Week

19. února se fashion week přesunul z Londýna do Milána, kde jsme až do 24. února mohli sledovat nepřeberné množství přehlídek z umění italských návrhářů pro nadcházející sezónu podzim/zima 2014-2015.

PRADA

Miuccia Prada pro svou kolekci podzim/zima 2014-15 zvolila především kombinaci pánských a dámských prvků. Hlavní roli představovaly velké pánské kabáty, na jejichž detailech se často objevovala kůže nebo ovčí rouno v různých barvách, které kontrastovaly například se saténovými šaty či pletenými svetry.

GUCCI

Frida Giannini se nechala při vytváření kolekce pro nadcházející sezónu inspirovat šedesátými léty – vysoké kozačky, áčkový střih, jednoduché linie. Kolekce se nesla v jemných pastelových barvách v kombinaci s tmavšími odstíny. A samozřejmě nemohly chybět kožešinové kabáty, typické pro značku Gucci, hned v několika provedeních.

MOSCHINO 

Teprve pár měsíců je Jeremy Scott kreativním ředitelem značky MOSCHINO, a tak byli všichni na jeho novou kolekci velmi zvědaví. A výsledek? Nadšení i zděšení. Inspirace rychlým občerstvením, cukrovinkami, kreslenou postavičkou Sponge Bob i newyorská móda 90. let. To vše a mnohem více se Jeremymu podařilo zahrnout do své kolekce.

FENDI

Karl Lagerfeld vytvořil pro svou kolekci podzim/zima 2014-15 mix více stylů. Sám návrhář popsal tuto kolekci jako brutální, poetickou a plnou síťoviny, což pro mnohé neznělo moc slibně. Nakonec se ukázalo, že zkušený návrhář věděl, co dělá, a jeho kolekce sklidila úspěch.

ICEBERG

Kolekce Alexise Martiala pro podzim a zimu 2014/2015 je tak trochu jako výlet do vesmíru. Šedá barva, která se objevuje na kabátech, kalhotách i svetrech a především kotníkové boty ve stříbrné barvě, jako by byli přímo předurčené pro návštěvu jiného světa.

Zdroj