• Events  • FASHION&DESIGN FESTIVAL

FASHION&DESIGN FESTIVAL

Do Vánoc zbývá už jenom pár dní, venku se pomalu ale jistě schyluje k mrazům a pokud se vám nechce za kulturou do venkovního nečasu, z pohodlí domova můžete navštívit Fashio&Design Festival. F&D Festival se hlásí již po páté a tentokrát s tématem INSPIRACE.

F&D Festival je virtuální výběrová přehlídka módy, designu, umění a tvorby návrhářů a studií. Umožňuje prohlídku instalací on-line se všemi výhodami, které internet nabízí. O vystavovaných předmětech i vystavovatelích můžete bouřlivě diskutovat a někteří autoři vás dokonce nechají nahlédnout i pod pokličku své tvorby.Zajímavé nejsou vždy jen objekty ale i příběhy umělců a vzniku jejich děl. Také proto má na webu www.fdfestival.cz každý autor prostor pro popis své tvorby.
logo
V prosinci se můžete těšit na několik nových tváří. Dechberoucí šperkařskou expozici zajistila Sylvie Majerová, která představuje svou nově vznikající kolekci EARTH, SUN AND MOON. Pokud se zajímáte spíše o design a není vám cizí ekologie (nebo naopak), je tu pro vás expozice GET INSPIRED, která představuje tvorbu předních švédských designerů. Novinkou v módě je pro tentokrát například značka LEM, pod kterou tvoří designerka Lucie Erban Marešová. Kolekce, kterou na F&D Festivalu Lucie prezentuje, je založena na principech zrcadlení. V rámci designu oděvu své síly spojily Jaroslava Jindráková a Lu Jindrák Skřivánková pod značkou JJ. Kolekce této značky vznikají převážně z autorských látek. Na základě obrazů Lu vytváří Jaroslava potisky metráže, ze které následně vyhotovuje finální kousky.
1448744414_2649

JJ Jaroslava Jindráková

I na letošním posledním F&D Festivalu v tomto roce se představí autoři, kteří se na festivalu objevili již v minulosti.
Expozice na téma INSPIRACE na vás budou ve virtuálních výstavních prostorách Fashion&Design Festivalu čekat od 10. 12. 2015 do 9. 1. 2016. Nezapomeňte také na doprovodný program. Zajděte do Melvilovy knihovny, nahlédněte do Novinového kiosku nebo se podívejte na BLOG+.
1081-pozvanka-fdf5
Zdroj: 1