• Lifestyle  • KDYŽ SE MODERNA SNOUBÍ S TRADICEMI

KDYŽ SE MODERNA SNOUBÍ S TRADICEMI

Nádherný Country Zash Boutique Hotel přímo pod Etnou, jehož design je dílem úžasného Antonia Iraciho, v sobě v oku lahodícím souladu kombinuje tradice a moderní design. Historická budova byla citlivě zrenovována a doplněna moderními přístavbami, jež tradiční architektuře stavby dodaly nádech modernity.

Z interiérů, původní vily nezůstalo téměř nic. Zrenovovány byly pouze klenby a kamenné podlahy v Lobby Roomu, pokoje a ostatní prostory pak dostaly nové podlahy ze severského buku. Na některých místech se Antonio rozhodl ponechat neomítnuté kamenné zdi, aby tak přiznal historický ráz stavby. Nové prostory se pak nesou ve zcela moderním duchu s maximálním prosklením, díky čemuž do jejich interiérů proniká množství přirozeného světla.

Zařízení hotelu se nese v minimalistickém duchu a jednoduchých zemitých tónech, doplněných rozsáhlými plochami bílé. Většina úložných prostor je řešena formou vestavných skříní a vestavěné jsou také postele v některých z pokojů. Adekvátní atmosféru pak pomáhá navodit efektivně rozmístěné osvětlení. Vestavný nábytek jednoduchých tvarů, je pak hravě doplněn designovými solitéry, jako jsou odkládací stolky Tulip od Eera Saarinena, či apartní plastiková křesla Philippa Starcka.

Poděkování a zdroj fotografií: Antonio Iraci