• Fashion Events  • Filip Hieke – urban kolekce Pack Up Your Five Plums

Filip Hieke – urban kolekce Pack Up Your Five Plums

Unikátní prostor PopUpStore v lokaci Praha Letná v pondělí 29.9.2014 poslouží k představení nejnovější pánské kolekce Filipa Hiekeho, který je studentem módního ateliéru pražské UMPRUM pod vedením Pavla Ivančice. A vy čtenáři budete mít možnost být součástí!


Kolekce, která vznikala zpočátku jako školní práce byla rozšířena a pojata s myšlenkou, aby lidem byla co nejvíce přiblížena. High-streetwear kolekce reaguje na kvalitní a originální pánskou urban módu. Záchytným bodem inspirace bylo upřednostnit potřeby mladého muže žijícího ve městě a jeho záliby. Jeden z dalších inspiračních vlivů bylo, vzít v podtaz typické městské sporty jako basketbal, box nebo jízda na kole. Barevná škála celé kolekce se nese v duchu modré barvy. Ta je typická pro potisk formou kyanotypie. Tato forma potisku, je ale pro použití na oblečení netypická a její použití nabírá na originalitě i odvážnosti. Kolekce je doplněna ještě bílou a černou barvou, která slouží k výrazným grafickým prvkům. Výrazná grafika, práce s vrstvením a kladený důraz na detail je jedno z dalších stanovisek této kolekce.

FH_00210714355_902684319759136_4428048663019413267_o

A na co se můžeme vlastně těšit? Pohodlné střihy posloužili jako východný bod pro trika a oversize mikiny. Filipova kolekce slibuje i  vlastní doplňky jako pánské batohy, které z balení a cestování udělají radost. Další novinkou, která bude již brzy odtajněna bude otevření online eshopu, kde si budete moci zakoupit jednotlivé kousky z kolekce.

Pokud chcete být součástí přehlídky Filipovy tvorby nesmíte v pondělí 29.9.2014 chybět na adrese Havanská 3A, Praha 7. Nezapomeňte se připojit k facebookové události. Večer je přístupný veřejnosti a ponese se v uvolněném duchu, kde zažijete mix pražského prostoru ve vnitrobloku, módy z ruky mladého českého návrháře, hudby, příjemné atmosféry a dobrého pití. Vypadá to, že už nemusíme říkat, že podobné akce se dají zažít pouze v Berlíně nebo Londýně. Přijďte se podívat na to, že to je i v Praze.

 

Marketing manager