• Lifestyle  • FOR MEN ONLY!

FOR MEN ONLY!

Stylové prostředí plné barev a designových kousků s vintage akcenty dává již na první pohled najevo, že jeho obyvatelem je muž. Tato slova přesně vystihují světlem zalitý penthouse, nacházející se v historickém centru Istanbulu, jež je dílem kreativního dua Yasemin Arpac a Sabahattin Emir, spojených pod značkou ateliéru Ofist Studio.

Dvouúrovňový byt, nacházející se v podkrovním patře budovy z konce 19. století, je řešen formou openspace a je zcela prost zbytečných příček. V jeho spodní úrovni nalezla své místo opravdu velkorysá společenská zóna sestávající z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Šedivé břidlicové podlahy, strop obložený teakovým dřevem v téměř sedmimetrové výšce a moderní umělecká díla sem pak vnášejí pocit luxusu. Srdcem a přirozenou dominantou tohoto prostoru je kovový solitérní krb. Efektně rovněž působí stěna v obývací části, obložená černými břidlicovými dlaždicemi. Smysl designérů pro detail a hravost můžeme obdivovat také v podobě tří kulatých taburetů, jež kontrastují jinak striktně geometrickým liniím okolního nábytku. Díky velmi důmyslnému rozmístění oken je celý prostor plný přirozeného denního světla. Ve večerních hodinách pak tuto funkci zajišťuje množství bodových světel či designových lamp, umožňujících navodit vhodnou atmosféru.

Po samonosném ocelovém schodišti se dostaneme do otevřené galerie v prvním patře, kde se nachází ložnice, pracovní kout a opravdu luxusní koupelna, kde se designéři nebáli kombinace pohledového betonu a velkoplošných mramorových obkladů. I přes zjevnou nesourodost těchto dvou materiálů však celek působí neobyčejně harmonicky a luxusně a vnáší do horní úrovně bytu potřebnou dynamiku a lehce industriální nádech, korespondující s filosofií jeho spodního podlaží.

Poděkování a zdroj fotografií: OFIST STUDIO