• Gastro  • Gastro lupa: Objednejte si jídlo až ke dveřím z restaurací v Praze

Gastro lupa: Objednejte si jídlo až ke dveřím z restaurací v Praze

Podniky sice opět otvírají, ale se všemi omezeními to není jako dřív. Pokud jste stále většinu dne zavření doma a už nevíte, co byste vlastnoručně v kuchyni tvořili, využijte dodávkovou službu a nechejte si podle chuti dovést jídlo až k vašemu prahu. Navíc tak podpoříte svou oblíbenou restauraci, případně vyzkoušíte něco nového – v takovém případě vám možná přijdou vhod naše tipy.

Pokud jste ostřílenými zákazníky, co se objednávání jídla domů týká, tento úvod můžete přeskočit. Dovolili bychom si zmínit možnosti, jak si vytoužený pokrm objednat. U některých restaurací můžete vybírat přímo na jejich webu, jinak ale využijte stránky a aplikace firem, které mají dodání jídla na starost. Mnohdy je to i příjemnější.

Dáme jídlo a Wolt asi není potřeba dlouze představovat. U Woltu jen myslete na to, že nemá tak široké pokrytí – do některých částí Prahy vám jen tak jídlo z vaší oblíbené restaurace nacházející se v centru, nedoveze. Také nerozváží v tolika městech jako Dáme jídlo. Palec nahoru má ale za kvalitní výběr podniků a čistý design s přehlednými kategoriemi jídel.

Dovoz jídla si lze od dubna tohoto roku objednat také prostřednictvím služby Bolt Food. Vedle něčeho dobrého do žaludku z vaší oblíbené restaurace si můžete objednat také z pekařství, cukrárny nebo květinářství. Pro využívání Bolt Food je třeba stáhnout stejnojmennou aplikaci. V ní uvidíte dostupné restaurace a obchody a jejich nabídky. Před potvrzením objednávky jste informováni o její ceně a očekávaném času doručení. Po celou dobu doručování můžete kurýra sledovat na mapě. Platby probíhají kartou skrze aplikaci.

PokeHaus

Poke je v posledních letech hitem. I my jsme propadli této specialitě z rýže doplněné o rybu či mořské plody, zeleninu, ovoce a šmrncnuté chutnou omáčkou. Můžete si nechat namíchat poke bowl dle vašich chutí a preferencí nebo si vybrat z nabídky již hotových variací. pojmenovaných originálními filmovými názvy Salmon L. Jackson (s lososem), Tuna Turner (s tuňákem), Tofu Panda, Bart Shrimpson (s krevetami) a Pulpo Fiction (s chobotnicí). Hotové poke si můžete vylepšit extra dávkou omáčky nebo avokádem.

L’Osteria

Ta zdejší pizza je OBŘÍ. Navíc křupavá a skvěle dochucená. Těstoviny zvládají také velmi dobře. Pokud chcete ochutnat jeden z nejlepších kousků Itálie v Praze, věříme, že nebudete zklamaní.

Food Lab

Něco pro fajnšmekry. Food Lab restaurant se zaměřuje na mezinárodní fusion kuchyni a nabízí neotřelé, mnohdy průkopnické variace, pokrmů. Nedávno ve spolupráci s Wolt a projektem Jsem žena jsem bohyně spustili charitativní menu podle celebrit. Výtěžek z každého objednaného jídla, které špičkový šéfkuchař Nenad Jovanović uvařil podle přání zapojených známých žen, poputuje na charitativní účely realizovanými nadacemi Kateřiny Sokolové, Taťány G. Brzobohaté a Barbary Nesvadbové. Vybírat samozřejmě můžete i z další nabídky.

Miss Saigon

Miss Saigon Restaurant & Sushi Bar nabízí speciální a originální výběr jídel z východní Asie, který se skládá zejména z vietnamské kuchyně. V nabídce nechybí klasiky jako Bún bò nam bộ, jarní závitky, Pad Thai apod. Vybrat si můžete i ze sushi menu. Dobré jídlo za příznivou cenu.

Paprika

Nejlepší hummus a falafel v Praze – to nás ve spojení s tímto bistrem napadne jako první. Přidejte ještě domácí pita chleba, který je také výborný. Pokud chcete ochutnat středomořskou a izraelskou kuchyni za fajnovou cenu, určitě vyzkoušejte. Porce jsou štědré, často vystačí i pro dva.

Závitkárna

Závitkárna sídlí na Letné, proto je hlavně v teplejším období ideálním místem, kde se zastavit pro jídlo s sebou a využít ho potom jako součást pikniku ve zdejších parcích. Nyní vám čerstvé závitky, které jsou zdravé, chutné a plné kvalitních surovin, zpestří jídelníček na home-officu. Ideální, pokud máte chuť jen na něco menšího k zakousnutí. Kromě závitků podnik nabízí i poke bowls.

Gangsterburger

Burgrárna nemůže v našem seznamu chybět. Tentokrát bychom rádi doporučili Gangsterburger. Šťavnaté, v křupavé bulce, neošizené, prostě takové, jaké by burgery měly být. Někdy zajděte posedět i přímo do restaurace, protože obsluha je zde příjemná a vstřícná.Také vám právě zakručelo v břiše?

Manifesto Market

Objednat jídlo si můžete i z Manifesta. Možná vám bude chybět tamní živá atmosféra a všelijaké vůně linoucí se od stánků, ale o oblíbené street food se neochudíte.

Na závěr přidáváme několik tipů na sladkou tečku:

  • Donut Shop
  • Cukrárna Myšák
  • Lelí’s Cupcakes
  • GROM Gelato

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8