• Fashion News  • Giambattista Valli couture kolekce Fall Winter 2020

Giambattista Valli couture kolekce Fall Winter 2020

Italský návrhář Giambattista Valli to letos díky koronaviru neměl příliš jednoduché a musel takzvaně překopat své plány. Představení očekáváné kolekce pro podzim/zimu se díky hygienickým opatřením nemohlo konat formou módní přehlídky tak, jak jsme byli doposud zvyklí. Jak se s tímto neočekáváným problémem Giamba vypořádal a jakými kousky nás letos italský návrhář ohromil?

Letošní pandemie koronaviru ochromila i svět módy, kdy mnoho módních návrhářů se muselo potýkat s problémy, které dosud neznali. Tento problém se týkal i slavného návrháře Giambattista Valliho, kdy skrze bezpečnostní opatření nemohl uskutečnit představení své kolekce podzim/zima 2020. Giamba tedy musel vymyslet jiný způsob, jak kolekci představí světu a odhalí tak krásu svých připravovaných modelů.

Návrhář původem z Říma se rozhodl pro univerzální řešení, kdy odhalení kolekce bude dostupné pro celý svět, a to tedy formou videa. Pohled na jednotlivé modely si tak může kdokoliv vychutnávat v klidu, a především z pohodlí svého domova.

Video obsahuje celkem 18 různých modelů pro nadcházející podzim a zimu, kdy celá kolekce je inspirována romantickou duší Paříže. Video je originální v tom, že je rozděleno na dvě poloviny. Kdy na jedné polovině můžeme vidět záběry přírody z Paříže a na druhé polovině na sobě představuje jednotlivé modely supermodelka jménem Joan Smalls. Konkrétní video je dokonce ke zhlédnutí na platformě Youtube, proto se i vy nechte okouzlit neobvyklými modely.

Jednotlivé kousky z kolekce byly vytvářeny v období, kdy návrhář byl na několik dní zavřen sám ve svém bytě v Paříži. Nechal se tak inspirovat divokými květinami, které si pěstuje na jeho balkónu, a proto můžeme v kolekci postřehnout krásné objemné sukně, vrstvy hedvábného tylu anebo dokonce šifon. Tato kolekce, která vznikala opravdu neobvyklým způsobem je zkrátka velice ženská a pro mnohé je romantickým pohlazením po duši.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6