• Beauty  • Hermès přichází s novou kosmetickou linií

Hermès přichází s novou kosmetickou linií

Hermès, jedna z nejpopulárnějších značek, která se proslavila svou nadčasovou koženou kabelkou Birkin, jejíž cena může přesahovat až několik milionů, se rozhodla proniknout nově také na kosmetický trh. Kdy se můžeme na kosmetickou linii těšit a co od ní můžeme očekávat?

Doposud se značka soustředila na oblečení a doplňky, ale i (jako mnoho luxusních značek) na výrobu vlastních parfémů. Nyní se však rozhodla vstoupit i do světa kosmetického průmyslu. Jedním z důvodů, proč se módní dům Hermès odhodlal vytvořit vlastní kosmetické produkty, je i fakt, že prodej jejich parfémů v minulém roce rapidně vzrostl.

Kosmetická řada Hermès bude obsahovat jak pečující, tak dekorativní část a těšit se na ni můžeme už v roce 2020. Zatímco návrh jednotlivých produktů bude probíhat ve vlastním oddělení módního domu, jejich výroba bude přesměrována k externím profesionálům převážně z Francie a Itálie. Tento krok značka odůvodňuje, tím, že svým zákazníkům tak bude moct nabídnout opravdový luxus, zahrnující ty nejkvalitnější produkty.

Zapojení se do světa kosmetiky značka samozřejmě vnímá jako šanci rozšířit své pole působnosti.

Samozřejmě se snažíme mít co největší zásah. Kosmetiku ale vyvíjíme opatrně. Jsme si totiž vědomi toho, že jde o velký trh s řadou velmi silných hráčů, takže si v něm musíme najít své místo,“ vyjádřil se k novým záměrům módního domu jeho manažer Axel Dumas.

Jako první svět informoval o této události světový magazín Business of Fashion. Zároveň uvedl, že se by se u kosmetiky Hermès mělo jednat o obaly bez použití plastů. Pokud jste tedy snili o tom, že se jednou budete procházet po městě s ikonickou oranžovou taškou Hermès, ale vaše finance nejsou neomezené, právě nastal váš čas!

Zdroj: 1, 2