• Styling  • HIT 2022! Zde jsou nejstylovější mokasíny tohoto léta

HIT 2022! Zde jsou nejstylovější mokasíny tohoto léta

Mokasíny jsou nestárnoucí klasika, která se nyní dostává v rámci módních trendů opět na výsluní. Fungují perfektně s džíny, kalhotovým kostýmkem i trendy zvonáčům. Jaký typ mokasínů vybrat k vašemu outfitu a které detaily jsou tento rok in? Vyzkoušejte naše tipy!

Nenápadná ikona od amerických indiánů

Mokasíny doteď nikdy nezaujaly v dámském šatníku tak význačné místo, jaké by si zasloužily. Místo toho se ale staly symbolem nenápadné elegance a pánské ležérnosti. Jejich vznik se datuje na americkém území k okolí roku 1890. Původně však označovaly jakýkoli druh šité obuvi domorodých indiánů. Každý kmen měl různorodý pohled na provedení této obuvi a existovaly tak rozdíly například v podrážce nebo šití švů. Obvykle byly šity ručně z jelení kůže a velmi typický byl nabíraný tvar špičky. Dnes je tento detail nejvýraznějším poznávacím znamením tohoto typu obuvi.

Excentrická kůže

Udržitelnost se stále vehementněji dostává do popředí, a co je více než kvalitní materiál s nadčasovými prvky, který využijete každý den i při speciálních příležitostech po několik let? Tento rok jsou v kurzu výrazné řetězy a jiné ozdoby, nabírané detaily, strukturovaná kůže, podpatky i platforma. Nebojte se tento styl kombinovat s výraznými kousky jako je kožený kostýmek nebo zvonové kalhoty. Zapomeňte však na klasickou siluetu, sáhněte raději po vzhledu měkké kůže, která hraje tuto sezónu prim!

Sportovní esence

Pokud plánujete delší procházku nebo výlet do přírody, doporučujeme se zaměřit na podrážku, která by měla být co nejvíce členitá, aby chůze v terénu byla pohodlná. Důležitá je také celková lehkost obuvi. V horkém letním dni také jistě oceníte vlastnosti světlé obuvi, která nebude vstřebávat tolik tepla. Chybu neuděláte kombinací s klasickými či bílými džíny, lněnými kraťasy nebo sportovní minisukní.  

Dailystyle tip: Širokou nabídku mokasín naleznete v kamenných obchodech CCC i online na www.ccc.eu.

Ležérní klasika

Nenápadné, ale efektní. Pokud máte rádi klasiku a nevýrazné doplňky, které přežijí všechny trendy, zůstaňte u typických barev a vyhněte se výstředním ozdobám. Rovně střižené kalhoty formálního stylu nebo klasický kalhotový kostým skvěle doplní jednoduché siluety a nevýrazné barvy. Bát se nemusíte jemných detailů jako podélné prošívání nebo monochromatický pásek. Pro horké letní dny můžete zvolit kombinaci přírodních barev s volnějšími lněnými kalhotami.

Hra barev

Letní slunce nabíjí pozitivitou a energií každého z nás. Nebojte se je promítnout i do svého šatníku v podobě hravých barev. Za nás vede hořčicová s tmavě modrou! Pokud chcete dovést svůj outfit k dokonalosti, sáhněte po monochromatickém looku a doplňte mokasíny oblečením a dalšími doplňky ve stejném odstínu. Bát se ale nemusíte ani kombinace s bílými širokými kalhotami á la culottes nebo třeba s maxi sukní. Kreativitě se meze nekladou!

Ať už si vyberete jakýkoli variantu, mokasíny jsou elegantní a zároveň pohodlnou variantou obuvi pro letní dny. Navíc je to hlavní trend roku 2022!

DailyStyle PROMO: Článek obsahuje komerční prezentaci CCC