• Lifestyle  • Indoor skydiving

Indoor skydiving

Ano, přesně takhle se říká simulátoru volného pádu. Jedná se o unikátní způsob, jak můžete vyzkoušet onen skydiving, aniž byste museli vyskakovat z letadla, které se nachází tisíce metrů nad zemí. Tuto jedinečnou možnost máte přímo v pražských Letňanech. Jedná se o první skydiving arénu Hurricane Factory v ČR, ale i celé východní Evropě.

is01-0is5

Proud vzduchu ve větrném tunelu dosahuje rychlosti až 300 km/hod, díky tomu se můžete vznášet jako pták a zažít ten vzrušující pocit z letu. Ovšem z důvodu fyzické náročnosti jsou jednotlivé vstupy doporučené po 1,5min.

A jak to celé probíhá?

Každý klient podepisuje prohlášení letce, aby potvrdil, že byl seznámen s bezpečností v tunelu a celé aréně Hurricane Factory. Klient mladší 18ti let pak potřebuje souhlas jednoho z rodičů nebo zákonných zástupců. Před samotným letem dostanete instruktáž od kvalifikovaných instruktorů. Poté vám bude zapůjčeno ochranné vybavení, jako je kombinéza, helma, brýle, případně i rukavice. Následně se odeberete k letové komoře. A tam to všechno začne! Rozhodně ale není důvod k panice, protože po celou dobu letu jste pod neustálým dohledem instruktora, který vám pomáhá ovládat vaše tělo v proudu vzduchu.

Pak už jen stačí vychutnat si ten příval emocí a nekončící euforii pocitů a oddat se tomu na plno! Možná tohle je právě první krůček k tom, aby jste se následně odhodlali vyzkoušet samotný skydiving.

Zdroj: 1, 2, 3, 4.