• Lifestyle  • Jak na dokonalé obočí?

Jak na dokonalé obočí?

Doby, kdy bylo v módě, co nejužší obočí jsou dávno pryč. Právě teď totiž nejvíce letí husté obočí, tak, jak ho nosí například modelka Cara Delevingne či Lily Collins.

A jak takového správného obočí dosáhnout?

Nestačí jen si nechat obočí pořádně narůst a úplně o něj přestat pečovat i husté obočí musí mít nějaký tvar a být správně upravené.

Základem je mít správný tvar obočí, ten nejjednodušeji poznáme tak, že začátek obočí je přesně nad příslušnou nosní dírkou. To si můžeme zkontrolovat například za pomocí tužky, která nám bude vodorovně tuto linii kopírovat. Následně pak konec obloučku obočí by měl být ve stejné výšce jako začátek obočí. A samotný oblouček, respektive jeho vrchol by měl být ideálně někde ve druhé třetině oka.

eyebrow

Pak je důležité vytrhávání obočí, nikdy ale opravdu nikdy netrhejte obočí zeshora! Pouze vespod, mohli byste tak úplně narušit celou linii obočí, což by vašemu obličeji určitě neprospělo. Jak už jsme si řekli na začátku, netrhejte v žádném případě do tenké linky, spíše jen vytrhejte chloupky, které jsou mimo linii obočí. Můžete si například pomoci tak, že si požadovaný tvar vykreslíte tužkou na obočí (popřípadě na oči) a přebývající chloupky jednoduše odstraníte.

Pokud chcete své obočí ještě více zvýraznit či podtrhnout, je dobré používat tužku na obočí, nebo si obočí rovnou nechat nabarvit. Způsobů jak zvýraznit obočí tužkou je několik.

Vybírejte si vždy tužku světlejší než je vaše obočí, postupujte vždy od vnitřního okraje obočí směrem ven, pokud chcete obočí jen lehce zvýraznit, malujte slabé čárky splývající se sklonem chloupků.

with pencil

Pokud chcete obočí opravdu výrazné, můžete si ho krásně domalovat pomocí očních stínů. K tomu ovšem budete potřebovat štěteček na obočí (je mírně zkosený). Za jeho pomocí nanášejte stíny opět od vnitřního okraje obočí a jemnými pohyby, kopírující tvar obočí pokračujeme směrem ven až k okraji obočí. Stíny nanášejte opravdu velmi jemně a opatrně, abyste to s barvou nepřehnali. Vždy se snažte dodržovat správný tvar obočí.

wtih pencil

Nezapomínejte na to, že nejdůležitější je, aby vaše obočí vypadalo pokud možno co nejvíce přirozeně. Tenké nebo naopak tlusté geometrické obočí už vážně není trendy a ani sexy.

simpleasblog.wordpress

Zdroje obrázků: 1, 2, 3, 4