• Styling  • Co na svatbu, když jdu jako host ?

Co na svatbu, když jdu jako host ?

Mnoho z vás má určitě v okolí někoho kdo pořádá svatbu a vy si třeba nevíte rady, co na sebe . Zkusíme vás dostat do obrazu a poradíme.

Máme mnoho typů svateb, nejprve se zaměříme na klasickou českou svatbu. Oblečení hostů musí být vždy společenské pokud není přikázáno jinak. U pánů to máme malinko omezené padnoucím pánským oblekem, který je buď dvojdílný (kalhoty, sako) nebo trojdílný (kalhoty, sako, vesta), ale to je neomezuje k tomu, aby nebyli šik.

Mají pár variant jak na to:

a) Stačí doplnit sednoucí módní košili- jednoduchou kravatou, jednobarevným motýlkem.

b) Košili bílé barvy doplnit o kravatu anebo motýlka s motivem nebo barevného (ne křiklavý a výrazní vzor, vše volíme v jemném duchu)

c) Výběr košile vybíráme podle podobnosti šatů partnerky. Po té doladíme motýlka, kravatu i naopak .

Pánská košile REGULAR-Smoking  Od Bandi Vamos cena 1 439 Kč

Pánská košile REGULAR-Smoking
Od Bandi Vamos cena 1 439 Kč

Pánská košile SLIM-Belodux Bandy Vamos 779 Kč
Pánská košile SLIM-Belodux
Bandy Vamos 779 Kč

Najdeme i velký výběr obleků, což nám umožní, aby pánové byli šik, ale pozor na to, aby nesesadili svým módním stylem pana ženicha, a také si dávat pozor na kombinaci výrazného obleku, ne každý vzor na obleku sedí každému muži. V dnešní době na obleku frčí kostky, ale na svatbu bych je nevolila, jsou příliš výrazné, což by nebylo moc vhod. Ke košili samozřejmě patří i manžetové knoflíčky, na které vždy padne očko a ukazují, že i muži mají detail v kapse.

Manžetové knoflíčky Lavire Blažek  699 Kč (Horní obrázek) Manžetové knoflíčky Swarovski Sfere  799 Kč (dolní obrázek)

Manžetové knoflíčky Lavire Blažek 699 Kč (Horní obrázek)
Manžetové knoflíčky Swarovski Sfere 799 Kč (dolní obrázek)

Ženy mají zde volnější ruku oblékají nám kostýmky, šaty ke kolenům a dlouhé šaty slavnostnější. Mají, ale na rozdíl od mužů dvě pravidla:

a) Žádné černé šaty

b) V úvahu nepřipadají ani bílé šaty

Pokud volíme kostýmek barva bude světle pastelová. Tmavší může budit dojem vulgárnosti a přehnanosti. Doplňkem nám bude psaníčko, klobouk, jednoduchý nebo žádný šperk (šperk bych volila pouze pokud nebudete mít klobouk, aby jste nebudili dojem přeplácanosti) a krásné boty na podpatku. V jednoduchosti je síla.

Barvy šatů nebo kostýmků ladíme vždy s partnerem nebo daným doprovodem, abychom budili dojem sladěnosti a páru. Zde jsou povoleny i šaty vzorové, které nemusíme doplňovat jakýmkoliv šperkem. Vezmeme si k nim pouze jednoduché psaníčko a obuv.

Edressit Kolekce šatů 2014  6000 Kč

Edressit Kolekce šatů 2014
6000 Kč

Šaty by neměli mít velký výstřih, není to vhodné. Pokud máme šaty bez jakéhokoliv výstřihu obohatíme je krásným šperkem, který na sebe strhne pozornost. Velkou pozornost bych zde právě přesunula na šperky.

Ebay  Žlutý řetízek 120 Kč Zeleno-béžový 153 Kč Růžovo -béžový 160 Kč

Ebay
Žlutý řetízek 120 Kč
Zeleno-béžový 153 Kč
Růžovo -béžový 160 Kč

Tématická svatba filmová, historická, exotická, zde by na pozvánce mělo být obeznámeno v jakém stylu přijít. Pokud to v pozvánce není objasněno, je nejlepší se zeptat.

Pokud se jedná o svatby vesnické (tradiční), je nejlepší si zjistit, kde svatba bude probíhat (zahrada, zámek, úřad, restaurace). Podle toho uzpůsobit kvalitu oblečení, ale zásady se nemění.

 

Zdroje: 1, 23, 4, 5, 6