• Beauty  • Jak na perfektní silvestrovské líčení? Šest nepřehlédnutelných looků

Jak na perfektní silvestrovské líčení? Šest nepřehlédnutelných looků

Poklidné Vánoce jsou již za námi a my v redakci okamžitě myslíme na největší večírek roku. Jak se na Silvestra nalíčit originálně, zajímavě a šik? Přinášíme vám inspiraci v podobě šesti různých looků, se kterými rok 2019 přivítáte ve velkém stylu!

Třpytky trochu jinak. Pokud na slavnostní příležitosti holdujete všemu, co se třpytí (a my se vám vůbec nedivíme), je pro vás tento makeup jako stvořený. Na horní víčko naneste dramatické kočičí linky (a nebojte se trojúhelníku ve vnitřním koutku oka, oči totiž opticky protáhne). Pod spodní řasy pak naneste třpytivý oční stín, tekutou linku se třpytkami nebo rovnou kosmetické flitry. Vlhčené ubrousky po ruce jsou v tomto případě nutností! Zbytek obličeje a vlasy ponechte co nejminimalističtější. Obdivné pohledy zaručeny.

Francouzská femme fatale. Jde s červenou rtěnkou vůbec šlápnout vedle? Nejen, že obličej projasní ve dne, je i stálicí večerního líčení. Na párty vypadá skvěle zejména v sexy lesklé variantě. Při vykreslování smyslných rtů nezapomeňte použít tužku, nejlépe na celé rty, teprve pak naneste rtěnku. Lesk vypadá dobře hlavně ve středu rtů: Platí, že méně znamená více. Tímto pravidlem se klidně řiďte i u líčení očí, zvolit ale můžete i kouřové stíny. Nezapomeňte rtěnku doplnit lakem na nehty v podobném odstínu.

Silvestr v burgundské. Temná vínová je jednou z nejčastějších barev podzimního a zimního líčení. Není proto divu, že sluší i silvestrovské oslavě. Protože je rtěnka v barvě burgundy velmi výrazná sama o sobě, je nejlepší k ní oči nalíčit jen lehce. Rozhodně si ale dejte záležet na pleti – jakákoliv nedokonalost (zejména načervenalá) totiž bude s tmavými rty mnohem více vidět. Líce můžete lehce poprášit bronzerem, konturování ale tentokrát vynechejte – působilo by přeplácaně.

Pro minimalistky. Nerada nosíte hodně makeupu či na Silvestra vyrážíte jinam, než na klasický večírek? Tohle líčení vám pak nejspíše bude naprosto vyhovovat. Základem je sjednotit barvy. Stíny, rtěnku i tvářenku zvolte v jemném broskvovém odstínu. Do vnitřního koutku oka a na lícní kosti nezapomeňte nanést rozjasnovač, který působí zdravě a mladistvě. Narůžovělé stíny budou slušet zejména modrým očím!

Metalický pohled. Kouřové stíny v černé nebo tmavě šedé barvě jsou nestárnoucí klasikou. Aby vypadaly moderněji, oživte je trochou kovového lesku! Jednoduše do středu víčka a pod spodní řasy naneste stříbrný, zlatý nebo slonovinový oční stín. Použít můžete i rozjasňovač, který rovnou vklepejte na lícní kosti. Rty ponechte co nejpřirozenější, stačí jim jen lesk.

Barevně do nového roku. Kdy jindy s makeupem experimentovat, než na Silvestra? Pokud chcete vyzkoušet něco nového a výrazné barvy očí vám přes den připadají moc, večer se můžete vyřádit. Kromě zelené máte spoustu dalších možností: fialovou, kobaltovou, červenou (ano, vážně), nebo třeba fuchsiovou. Oční záhyb pak zvýrazněte trochou černého stínu. Můžete přidat linku na horní víčko a opticky tak look rozbít, abyste si omylem nevytvořila „nemocné oči“. Rty můžete ponechat nude, ale hodí se i rtěnka v komplementárním odstínu k očím. Stoprocentně trendy!

zdroj: 123