• Fashion News  • Jak nosit vintage módu a zkombinovat ji se svým šatníkem?

Jak nosit vintage módu a zkombinovat ji se svým šatníkem?

Vintage móda se těší již pěknou řádku let velké oblibě, kdy i přes to, že některé kousky mohou působit až extravagantně, mnohé z nás tenhle styl oblékání zkrátka milují. Jedná se totiž o skvělý způsob, jak se v dnešní době dokázat odlišit a zároveň zůstat trendy, kdy právě mnoho vintage kousků se vyznačuje svojí unikátností. Pokud vás vintage móda láká a nechcete přece jenom kvůli novému stylu oblékání překopávat svůj dosavadní šatník, tak rozhodně nezoufejte! Právě kontrast klasického šatníku s vintage kousky je podle mnohých základ úspěchu a my vám v dnešním článku ukážeme jak na to.

Vintage doplňky pozdvihnou váš outfit na jiný level

Jedná se snad o nejjednodušší způsob, jak zakomponovat nějaký vintage kousek do vašeho každodenního outfitu. Vintage móda je ovšem tak hravá, že i obyčejný doplněk dokáže váš outfit pozdvihnout úplně na nový level a váš look tak nabude zcela nového směru. Obzvlášť oblíbené jsou hedvábné šátky s nejrůznějšími potisky, které se buď vážou do vlasů anebo klasicky kolem krku, kdy právě tento doplněk je skvělé zakomponovat i do byznys pracovního outfitu.

Trendy pletené vesty se ve vašem šatníku budou skvěle vyjímat

Jeden z nejžhavějších trendů letošního podzimu jsou hřejivé pletené vesty, které rozhodně patří k vintage módě. Jedná se o takový kousek oblečení, který je opravdu velmi variabilní, tedy ať už vestu zkombinujete společně s košilí a vytvoříte tak elegantní look anebo naopak s klasickým tričkem, obě varianty budou vypadat rozhodně skvěle. Ještě ovšem předtím, než se vypadáte do vašeho oblíbeného značkového obchodu s módou, zabrouzdejte do skříň vaší maminky či babičky. Je totiž dost pravděpodobné, že takový kousek v mládí vlastnily, a navíc právě odtud se rodí ta pravá vintage móda.

Vintage džíny už nejsou zas tak úplně vintage

Obchody již dávno nejsou plné jen slim fit džínů, ba naopak se setkáváme s nepřeberným množstvím střihů, kdy si často ani neuvědomujeme, že mnoho z nich právě pramení ze samotné vintage módy. Z toho jednoznačně vyplívá, že zakomponovat džíny tohoto střihu do vašeho každodenního outfitu nebylo nikdy jednodušší než právě teď.

Mokasíny si váš šatník zkrátka zamiluje

Mokasíny by bezkonkurečně měly být must-have vašeho šatníku. Nezáleží, pokud je vaše oblečení ve skříni elegantnějšího či ležérnějšího rázu, mokasíny se opětovně skvěle kombinují! Bohužel je to však jeden z vintage kousků, který se nevyplatí hledat v second handu či u babičky ve skříni. Správně padnoucí mokasíny tak, aby vás nikde netlačily, jsou skutečným základem, a i přes to, že se jedná opravdu o typ obuvi, který pramení z 50. let, pořád je můžete nalézt takřka v kterémkoliv obchodu s obuví.

Největším pokladem jsou bezkonkurenčně vintage saka a kabáty

Podzimní móda si rozhodně žádá saka a kabáty, avšak pokud chcete zůstat trendy, rozhodně šáhněte po nějakém vintage kousku. Pokud tedy zahájíte svůj lov v second-handu, rozhodně se nebojte, že daný kousek není zrovna vaše obvyklá velikost. Je totiž bezpodmínečně dáno, že oversize oblečení z kurzu jen tak rychle nevyjde.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11