• Lifestyle  • Kamu: Kuchařka, která vaří barevně a vesMÍRně

Kamu: Kuchařka, která vaří barevně a vesMÍRně

Kdo by neznal Kamilu Rundusovou alias Kamu, milovnici vaření a cestování, autorku kuchařek a influencerku. V říjnu představila projekt, na kterém pracovala společně se svým partnerem – knihu Jak si uvařit vesMÍR, ve které najdete mnohem více než recept na zítřejší oběd.

Kamu je známá nejen tím, že umí skvěle vařit a vymýšlet netradiční recepty plné barev a exotických chutí, ale také vlivem na své fanoušky ve věci hubnutí, rostlinného stravování, duševního zdraví a ekologie. Možná jste zaznamenali kauzu tzv. jarního detoxu zahrnujícího pití kokosové vody, který propagovala. Ale tím se v tomto článku zabývat nechceme.

Jsem jedna z těch, která se s recepty a myšlenkami o skvělém jídle budí i usíná a považuje vaření za určité životní poslání. Nikdy mě nenapadlo, že bych v životě mohla dělat něco jiného. Je to vášeň a zároveň posedlost.

Vystudovala střední hotelovou školu v Praze a vařila na Novém Zélandě, v Austrálii, v Anglii u Jamieho Olivera, ve Vietnamu a jinde na světě. Jak jsme již naznačili, je hodně aktivní na sociálních sítích. Vydala dvě knihy receptů s názvem Nejbarevnější kuchařka a Nejbarevnější Mexiko. Hlavně v posledním roce dává svým sledujícím na Instagramu nahlédnout nejen do talíře, ale i do svého alternativního způsobu života.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

LET’S HELP AGAIN!🐕 (English below) Máme rádi šířit radost. Na našich stránkách nyní najdete knihy s 20% slevou a to do vyprodání zásob. Na skladě je pár posledních desítek kusů všech našich knih, proto jestli dlouho váháte, teď máte šanci ji ukořistit za výhodnou cenu navíc s výtěžkem na dobrou věc. Peníze z podzimního prodeje totiž putují jako každý rok do útulku Voříšek❤️ . WWW.CHEFKAMU.CZ . Útulek Voříšek u Olomouce vedou manželé Dostálovi na vlastní pěst a navíc na hypotéku. Dávají do kupy nejhorší případy týraných pejsků a připravují je na nový šťastný život. Každý rok jim společně pomáháme statisícovými částkami, které použili na zřízení nové elektřiny, oplocení objektu pro lepší venčení, rekonstrukci kotců aj. Pojďme jim pomoci i letos! Jsou to lásky s velkým srdcem🙌 Říkají mi “strážný anděl” a mě baví jim pomáhat. Andělé jsou totiž oni sami. . A my? Jsme ponoření do práce na nové knize a dalších projektech. Věnujeme se vývoji úžasných věcí a moc nás to baví✨ Chtěli bychom vám také poděkovat za vaší podporu. Jenom díky vám můžeme tvořit další krásné smysluplné věci!!!!!! Mějte se krásně, máme vás rádi🍀 . PS: Rádi bychom něco uloupli i pro @statekradosti 🐖 Mrkněte na ně a šiřte dobro, lásku a pomáhejte si, jak to jde:) To je totiž úplně nej! . 🇬🇧🇬🇧🇬🇧 ENGLISH: We like to support a dog shelter Voříšek (which means a small nut🥜) by selling our books. We do it every year and the time is now! We also give you a discount 20% on all our books. You can find them on my e-shop: WWW.CHEFKAMU.CZ . As you can see we ship our books in EU and UK. If you are from US or anywhere else from the world and you want our book, please, send an e-mail to: info@chefkamu.com and my mum will arrange a shipping to your address via DHL. It’s the fastest and cheapest option🙌 This dog shelter is an independent facilitity owned by an older couple who gave their hearts to this project. They save abused dogs and help them to live happy lives. We send them beautiful amounts every year so they’ve already build some new fences, new electricity system and much more. WE LOVE THEM!

Příspěvek sdílený KAMU (@chefkamu),

Nejnovější projekt, na kterém mimo jiné spolupracovala se svým přítelem Robim, by ve vás měl probudit představivost, hravost a otevřenost. Dopomůže vám k hlubšímu vnímání smyslů. V knize najdete 48 receptů na rostlinné bázi, spoustu povídání a příběhů. Ale to není zdaleka všechno, kniha je doslova uměleckým dílem. Na výtvarné stránce projektu se podílelo 18 umělců (např. Léna Brauner či Veronika Tomášková), Peter Bobek vytvořil na krabici bláznivý obraz a Annie Carter jemnější verzi – vybrat si tak můžete ze dvou designů. Součástí je také ekologicky vyrobený pytlíček s kartami, které jsou odrazem vlastního tématu vycházejícího z archetypů, které jsou v nás dávno zakořeněné. Do obalu je zakomponovaná esenciální vložka, při jejímž tření uvolníte éterickou vůni. Pokud si při čtení rádi pouštíte hudbu, jistě vás potěší, že ke každému tématu v knize autoři vytvořili playlist.

Tento krásný výtvor můžete zakoupit v předprodeji na Kamilině webu, a pořídit tak třeba vánoční dárek. Koupí podpoříte umělce z české divadelní či hudební scény, kteří z důvodu pandemie přišli o práci.

Zdroj: Kamu