• Lifestyle  • Jak přejíst Vánoce?

Jak přejíst Vánoce?

Téměř každá žena během Vánočních svátků nejvíce řeší co a kdy bude a nebude konzumovat, právě proto pro vás máme pár rad, jak zůstat fit i během těchto nadcházejících dnů. Neboť Vánoce jsou již za dveřmi!

Rozhodně je nesmysl si přes svátky něco odpírat a zakazovat. Člověk si nesmí vyčítat že snědl to, či ono. Naše tělo je zkrátka chytré a pozná, kdy máme vyčítavý pocit z jídla a kdy si ho naopak užíváme. A právě proto pro vás máme dvě možná řešení, jak se vyvarovat nevítanému přibrání na váze.

Buď můžete být velmi radikální a veškeré cukroví upéci v té zdravé verzi. Není třeba ani hledat recepty na internetu, bohatě postačí, když místo bílé mouky použijete mouku ovesnou, žitnou, či špaldovou. Bílý cukr vyměníte za med, či cukr třtinový. A místo tuku na pečení zvolíte kokosový olej. A nepečené cukroví? Tak tam se fantazii meze nekladou! Ale pokud si chcete pochutnat a zároveň se nenadřít, rozhodně by měla být při vašem tvoření datlová pasta základem všeho, dále pak stačí přidat rozmixované ořechy a sušené ovoce dle vašeho výběru, vše smíchat dohromady, obalit v kokosu, nebo holandském kakau a je hotovo!

5f3550_e55abccbe66a4e7eaf22966323efcbadzdrave_linecke_cukrovi

Nebo zůstanete věrni tradici a zkrátka napečete všechno to nezdravé, avšak velmi chutné cukroví. Ale pozor! Musíte zvládnout své chuťové buňky a naučit se své tělo poslouchat. Tedy rozhodně není řešením to, že sníte vše, na co přijdete. Zkrátka si ty sladké neřesti Vánoc musíte umět v klidu vychutnat. Pár kousků cukroví denně vám neublíží. Jen se nesmí nic přehánět. A navíc, když si dáte tyto sladké pochoutky dopoledne, máte napůl vyhráno. Tělo během zbytku dne stačí v klidu spálit všechny ty hříšné kalorie.

o_1272525119.5815-87e4ac44357e09e024200

Ale co štědrý večer a ona štědrovečerní večeře? No co by! Jednou za rok si zkrátka dopřejete i pozdě večer a patřičně si tu večeři vychutnáte! Ale jak už dobře víte, na přejídání není vhodná doba nikdy! Takže, dejte si, vychutnejte si, ale všeho s mírou!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6.