• Lifestyle  • Jak se správně starat o vousy?

Jak se správně starat o vousy?

Nechat si narůst vousy není až tak náročné, složitější však je, se o ně umět dobře starat. Někdo je nechá volně růst bez sebemenší péče. Chcete-li, muži, aby vás vaše vousy prezentovali, je třeba jim věnovat jistou pozornost. Poradíme vám, jak o ně pečovat.

Výživa a hydratace

Dva důležité aspekty, které se navzájem doplňují a bez nichž vousy nevypadají zdravě. Mezi produkty, které podporují zdraví vousů, patří oleje, balzámy a kondicionéry.

Mytí

Je dobré umýt vousy šamponem 1x – 2x týdně. Smyje se z nich prach, používaná kosmetika i odumřelá kůže. Nedoporučujeme používat šapon na vlasy, který silně odmašťuje a mohl by, tak podráždit pokožku pod vousy.

Voskování

Některé vousy nestačí vytvarovat balzámem a tak k jejich usměrnění dobře poslouží vosk. Používá se jak na knír, tak i na vousy. Obsažené oleje ve vosku změkčují vousy. Aplikace vosku je jednoduchá – stačí vetřít do ousů a vytvarovat.

Česání a kartáčování

Na vousy se používají také hřebeny a kartáče. Pomocí hřebenu vousy načechráte, kartáčem je zas narovnáte, zbavíte větších nečistot. Navíc kartáč dokáže masírovat pokožku pod vousy. Většinou se vyrábí z kančích štětin, velikost a tvar pak už je na osobních preferencích.

Výživa

Vzhled vousů se dá ovlivnit také zevnitř tedy stravou. Významný podíl na zdravém zvhledu vousů mají především vitaminy A, E, B3 a B7. Jsou obsaženy v listové zelenině, libovém mase nebo oříškách.

Zdroje:Pexels, 0), 1), 2), 3)