• Fashion News  • Jak šel čas s Victorií Beckham

Jak šel čas s Victorií Beckham

Z mladé popové hvězdičky Posh Spice, později manželky slavného fotbalisty Davida Beckhama, za poslední roky vyrostla úspěšná módní návrhářka, které po poslední přehlídce v Paříži skládá poklony celý fashion svět. Jak šel čas s Victorií Beckham, jejíž život působí jako z pohádky?

Raketová kariéra i tvrdá práce

Některé z nás si ji pamatují ještě jako Victorii Adams, členku legendární dívčí skupiny Spice Girls, která vystupovala pod přezdívkou Posh Spice. Plakáty z Brava, bláznivé videoklipy sledované prostřednictvím Esa, lízátka i spreje s touto dívčí kapelou byly ve své době nutností. Victoria navíc začala chodit se slavným fotbalistou a idolem žen Davidem Beckhamem, snový pár tak plnil stránky všech magazínů. Victoria však byla vždy ambiciózní ženou, takže i po rozpadu slavného uskupení se nestala pouze ozdobou svého slavného manžela, ale vydala se na dráhu podnikatelky. V roce 2008 založila módní značku nesoucí její jméno, která byla v roce 2011 ve Velké Británii vyhlášena návrhářskou značkou roku. A v roce 2017 byla vyznamenána OBE za služby módnímu průmyslu.

Módní ikona, která inspiruje mnoho žen

Pro mnoho žen po celém světě je Victoria Beckham vzorem hodným následování, její styl totiž zraje jako dobré víno. Victoria se dříve objevovala i na módním mole jako modelka a vidět jste ji mohli i v několika kampaních fashion značek, například Dolce & Gabbana či Marc Jacobs, do doby, než založila svůj vlastní brand. Victoria miluje sluneční brýle, které si nezapomene vzít nikdy, když vyjde na ulici. Další vášní jsou pro ni kabelky Birkin od Hermès, kterých má přes sto a jejichž hodnota se odhaduje na více než 1,5 milionu liber.

Od prvních krůčků až po velkolepou fashion show

Na pěti prvních snímcích si můžete prohlédnout modely vzniklé v letech 2015 až 2020. Dále jsou pak modely z letošní fashion show z Paříže, takže je vidět velký posun v tvorbě Victorie Beckham. Kolekce Victoria Beckham pro jaro/léto 2023 prezentovaná koncem září představovala debut značky v Paříži. Dlouho očekávaná show, při které se po módním mole proháněly slavné modelky, je oslavou řemesla. Modely povznáší ženu a dodávají jí vyrovnanost a sebevědomí. Jemnost střídá dekonstrukce a látky i střihy podporují smyslnost nositelky. Kolekce prodchnutá nejrůznějšími módními detaily zahrnuje jak sílu precizní pánské krejčoviny, tak jemnost transparentních látek na velice ženských šatech a je hodna opravdové módní návrhářky. Victoria, která byla ve svých začátcích vysmívána a podceňována, se tak zařadila po bok slavných kolegyň, jako je Stella McCartney či Donatella Versace.

Foto: vogue.com, elegantmind.co.uk, public.fr, vintag.es, international.victoriabeckham.com