• Beauty  • Jak si správně a jednoduše namalovat linky?

Jak si správně a jednoduše namalovat linky?

Ne každá z nás ovládá techniku dokonalých očních linek? Přinášíme vám návod, jak se k nim přiblížit.

Na oční linky můžete používat různou kosmetiku, někomu vyhovuje tužka na oči, někomu tekuté oční linky, někdo zase používá gelové. Většina beauty blogerů hlasuje právě za ty poslední. Oční tužka vám během dne nevydrží tak dlouho a hodí se spíše na techniku smokey eyes. Tekuté oční linky jsou pro začátečníky až moc komplikované. Gelové oční linky jsou ovšem skvělou volbou jak pro denní, tak i večerní make up. Doporučuji M.A.C. nebo Bobbi Brown. Dlouho vám vydrží a během dne skvěle drží. Je lepší zvolit tmavé linky s odleskem, než jen černé, udělají vám efekt přirozenějšího vzhledu a nebudou působit během dne tak večerně.

3b27106e0e2b8527f152da549a32a103

6e703eeb7cef9d99b6e5da24f2ad5155

 

Velkou roli hraje nejen kvalita produktu, který používáte ale samozřejmě i štetec, kterým kosmetiku nanášíte. Na tento typ gelových očních linek se nejlépe hodí štětec tohoto typu, seženete ho v jakékoli drogérii i v dražších specializovaných prodejnách.

kiko-brush-eyes-209

Nenabírejte na štětec velké množství produktu, nebudete s tím moci udělat malou čistou linii. Začněte od středu oka a malými pohyby veďte linku do koutku oka a pak zpět ke konci, linku můžete několikrát obtáhnout, aby byla širší. Pak příchází ta nejtěžší část a to konec linky. Linku musíte vést od konce oka směrem nahoru ke konci svého obočí. Pro lepší a názorné vysvětlení příkládám video slavné vizážistky Tanyi Burr, kde vysvětluje, jak si takovou linku namalovat.

 

Na závěr každého make upu doporučuji použít bílou nebo růžovou tužku např. Yves Rocher- 403, kterou nanesete na spodní oční víčko. Rozzáří to váš make up a dodá vašemu pohledu svěžest.

Zdroj