• Beauty  • Jak vyživovat pokožku v létě?

Jak vyživovat pokožku v létě?

Léto je v plném proudu, vysoké teploty střídají bouřky a přesto, že nejspíše většinu času trávíme ve vodě, naše pokožka naopak může mít vody nedostatek.

 

3af87d181a1bce736dc9319554cb02dd

Obzvláště v letních měsících potřebuje naše pleť zvýšenou pozornost, především je důležitá hydratace. A to jak zvenku, tak i zevnitř. Pitný režim je velmi zásadní, nejen že nedostatek pitného režimu způsobuje únavu, dehydrataci, bolest hlavy a negativně působí na močové cesty, tak i naše pokožka bez něj velmi rychle stárne, neboť při nedostatku vody si buňky v našem těle začnou hledat jiný zdroj pro své přežití, a tím je právě naše pokožka, která je největší zásobárnou vody. To pak způsobuje předčasné stárnutí pleti.

9f6d3f0b7cc5815ca092e197318caa6d

Aby pokožka byla krásná a zdravá, je potřeba dbát i na zdravou a vyváženou stravu. Ani ten nejdražší krém nedokáže s pletí vždy takové zázraky jako výživa těla zevnitř. Zdravá a vyvážená strava spočívá v tom, že bude pestrá, rozmanitá, musí obsahovat především ovoce a zeleninu, které našemu tělu dodávají velké množství vitamínů a minerálů, bílkoviny, které jsou základním stavebním kamenem našeho těla (luštěniny, maso, vejce, mléčné výrobky, proteinové doplňky), sacharidy jako zdroj energie (rýže, brambory, celozrnné těstoviny, ovesné vločky, ovoce) a samozřejmě tuky, ty zdravé a v omezeném množství (ořechy, avokádo, kvalitní olivový olej, ryby).

jídlo

 

V létě bychom měli používat převážně krémy s ochranným faktorem. V důsledku vysokých teplot a slunečního záření pleť rychleji ztrácí vodu, navíc jí hrozí spálení. Z toho důvodu je důležité nejen volit kvalit fotoprotekci s co nejvyšším faktorem, ale také vhodné hydratační přípravky. Na trhu je dnes již řada kvalitních hydratačních krémů jak už pro péči o pokožku či pleť.

Dobré je kombinovat je i s termální vodou, tu můžete mít u sebe kdykoli a kdekoli a její aplikace je velmi snadná a rychlá. Termální voda podporuje cirkulaci vody v kůži, osvěžuje pleť, zmírňuje nepříjemné pocity, zklidňuje podráždění, chrání epidermis před škodlivými vlivy, posiluje přirozenou obranyschopnost  a urychluje obnovu kožních buněk. Já osobně používám termální vodu Avene, ale na trhu je sousta dalších.

Pečovat o svou pokožku bychom měli celý rok, nejen v létě. Pokud budeme celoročně o své tělo pečovat, jak zevnitř ( vyvážená strava, pitný režim), tak i zvenčí (krémy, oleje, zábaly) odvděčí se nejen krásnou a pevnou pokožkou bez vrásek, ale také zdravým tělem.

Zdroje:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7