• Beauty  • Jaké vůně používají celebrity? Objevte s námi vůně, které podtrhují osobnost

Jaké vůně používají celebrity? Objevte s námi vůně, které podtrhují osobnost

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná ji, když už odešla.“ Slavný citát legendární módní ikony Coco Chanel je stále aktuální, obzvlášť v době neomezených možností, kdy máme na výběr z tisícovek vůní. Tipnete si ale, které vůně používají celebrity, a jaké vůně podtrhují osobnost?

Výběr správně zvoleného parfému je mnohdy nelehký úkol, ale každý z nás, by si s tím měl dát práci. Stejně jako dobře padnoucí džíny, či make-up, dotváří i parfém celkovou image a osobnost. Víte, jakou značku a vůni používají slavné celebrity? To se dozvíte v dnešním článku!

Chanel No.5. (ikonická vůně z roku 1921)

Asi vás nepřekvapí, že jako první parfém uvádíme bezpochyby nejikoničtější vůni světa – Chanel No.5, kterou vytvořila Coco Chanel téměř před 100 lety. Tento revoluční parfém se stal doslova symbolem ženskosti. Svědkem této skutečnosti je i hvězdná Marilyn Monroe, která jej naprosto zbožňovala a na otázku, co si oblékáte do postele, prohlásila: ,,Pár kapek Chanelu No.5.“

Složení: Jako první vstupují do hry aldehydy, ylang-ylang, neroli a citrusové tóny. Poté se dostávají do popředí něžné noty růže, konvalinky a jasmínu. Vůně stojí na základech ambry, gurmánské vanilky a hřejivého santalového dřeva s orientálními akordy pačuli.

Room service od značky Vilhelm Parfumerie (2015)

Pokud chcete znát tajemství šarmu slavné dámy Victorie Backham, která na tento parfém nedá dopustit, rozhodně nepřestávejte číst. Room service, neboli v překladu pokojová služba, je inspirovaná Gretou Garbo, která často trávila chvíle ve svém hotelovém pokoji plném květin. Tento parfém je vyznačován vzácnými ingrediencemi a malým počtem vyrobených kusů lahviček. Výběr toho správného parfému bývá obvykle běh na dlouhou trať, ale nezoufejte – my vám to rádi usnadníme. Toužíte po pozornosti? Po vůni, která je extrémně sexy a natolik návyková, že ji ucítíte už z dálky? Tak tohle je ta správná volba pro vás!

Složení: Květinová vůně z fialky, růžové orchideje, ostružin a mandarinky. 

Jo Malone Wild Bluebell (2011)

Jen těžko byste hledali vůni, která je natolik něžná a silná zároveň. Jo Malone Wild Bluebell dominuje svou vůní modrého zvonku. Poselství této vůně je jasné, nosit jej může každý, jimž se líbí – muži i ženy. Na první pohled vás jistě může zaujmout luxusní těžký flakon, který oslovil i samotnou vévodkyni Meghan Markle. Kromě luxusního flakonu se můžete těšit i na intenzivní dlouhou výdrž. Stačí nanést střídmě a budete ji cítit na oblečení klidně ještě za několik dní.

Složení: Hlava obsahuje zvonek a aromatický hřebíček, v srdci ucítíte jasmín, konvalinku a šípkovou růži. Kompozici uzavírá pižmovo-ambrový základ.

Bond No. 9 West Side (2006)

Stylová parfémovaná voda Bond No. 9 West Side je vhodná pro všechny ženy i muže, kteří chtějí vyčnívat z davu. Dodá vám jistotu, sebevědomí a správné mínění o ženské a mužské dokonalosti. Stejně jako Hailey Bieber, a jejímu partnerovi Justinovi Bieberovi. Je originální svým flakonem, který znázorňuje motiv houslového klíče, jenž je inspirován hudbou samotného města West Side. Parfémy i hudba vycházejí z vyváženého rytmu, melodické kompozice, harmonických nebo vysokých tónů.

Složení: Vrchní tóny nás svádějí květinovými akordy opojné růže spolu s vzrušujícím ylang-ylang a pivoňkou, zatímco srdce je hřejivé se santalovým dřevem a jantarem. Měkká, teplá vanilka a pižmo tvoří základ.

Parfémy si často vybíráme zcela náhodně podle toho, jaké pocity v nás vzbuzují. Vzbudila nějaká z již zmiňovaných vůní pocity i ve vás?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,