• Lifestyle  • Přiveďte do svého domova jarní náladu. Jak na to?

Přiveďte do svého domova jarní náladu. Jak na to?

Již několik dní tu máme jaro, i když to nějaké dny vypadá, že zima se jen tak nevzdá. Toto roční období je spojené s rozkvétajícími květinami, sluncem, přírodou, pučícími stromy, zkrátka s jakýmsi novým životem. Takovouto krásu si však nemusíte vychutnávat jen venku, ale můžete si jaro udělat i doma.

 Čerstvé květiny

Jen máloco umí donést do bytu atmosféru jara jako právě květiny. Jejich barvy, vůně, krása rozzáří celý prostor. Ideální jsou narcisky, tulipány, sněženky, kočičky. Naaranžujte je do vázy a nechte je rozzářit váš domov.

Věnec

Věnec je typický na Vánoce, kdy na něm každou adventní neděli zapalujete svíčky. Ale neskutečně krásné jé pořídit si jarní věnec, který oživí buď váš interiér nebo vchodové dveře. Dneska už se dají koupit věnce hotové anebo pokud jste manuálně zruční, můžete si koupit v zahradnických centrech spoustu materiálu na jeho vytvoření a ozdobíte si ho podle vlastní fantazie..

Nádech venkova

Příroda a vše kolem ní je neodmyslitelně spjato s venkovem. S místem neskutečného klidu. Ale i ve městě se dá udělat trocha venkova. Zkuste dřevěné podlahy, nábytek v rustikálním stylu, nějaký drobný doplněk evokující venkov (lampičky, konvičky, nádoby, kuřátko, slepička).

Přírodní materiály

Příroda, to je dřevo, kameny, bambus, lýko, bavlna a přesně tyto materiály vám můžou krásně, jarně osvěžit byt. Pořiďte si dřevěný stojan na vína, dejte si do vázy bavlnu, rozestavte na skříňku kameny. Fantazii se meze nekladou.

Jarní barvy

Jaro je barevné, pusťte tedy barvy i do svého bytu. Zelená, žlutá, modrá, krémová. V těchto barvách si pořiďte třeba ubrus, dečku, polštářek, vázu. Pamatujte ale, že všeho s mírou. Vyberte si jednu barvu, která bude dominantní, a k ní maximálně dvě barvy doplňkové.

Světlo, vzduch

Že světlo a vzduch jsou pro člověka důležité, věděli už v pohádce Lotrando a Zubejda. Pusťte si proto jarní vzduch a světlo do svého domova. Roztáhněte žaluzie, zvolte lehčí záclony, aby propustily co nejvíce světla. Nezapomínejte větrat a to hlavně ráno.

Zdroj: Pexels, Pinterest