• Fashion News  • Jarní edice MBPFW odtajněna! Přehlídkový týden se vrací do Holešovic

Jarní edice MBPFW odtajněna! Přehlídkový týden se vrací do Holešovic

Na toto oznámení netrpělivě čekalo spoustu milovníků módy a nyní je odtajněno. Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku FW22 se uskuteční od 9. do 15. dubna 2022 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale č. 13 a na několika dalších lokacích v Praze.

Holešovická hala 13 bude vedle samostatných autorských přehlídek Michaela Kováčika, Pavola Dendise, LAFORMELY a Vandy Jandy v rámci MBPFW hostit také studenty dvou školních ateliérů oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na přehlídky studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu a Technické univerzity v Liberci.

Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrhářské talenty VAN GRAAF Junior Talent 2022, které vybrala odborná porota na základě zaslaných portfolií.

Prezentace profesorky Liběny Rochové a studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM se uskuteční v rámci přehlídkových dní v hotelu Andaz Prague na Senovážném náměstí v Praze 1.

„Tato současná nelehká situace nás velmi mrzí, nicméně návrháře, kteří se původně měli účastnit MBPFW na druhé stage, jsme se rozhodli i přesto podpořit a dát jim zcela zdarma prostor pro jejich prezentaci, a to na naší online platformě, YouTube kanále MBPFW, exkluzivně na platformě TikTok našeho nového mediálního partnera, a rovněž jim poskytnout PR podporu na našich webových stránkách a sociálních sítích projektu. Současně se velmi těšíme na hlavní stage, kde vůbec poprvé dostanou prezentovaní návrháři prostor pojmout vlastní show komplexně, a to po stránce scénografie, choreografie i celkové dramaturgie. Po dvou pandemických letech, které módní byznys výrazně ovlivnily, jsme moc rádi, že znovu přivítáme naše zahraniční hosty z řad nákupčích, fotografů, street style fotografů a celebrit,“ říká Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Více informací o programu a vstupenkách na celý přehlídkový týden MBPFW najdete na stránkách.

Část výtěžku z prodaných vstupenek půjde na podporu projektu Pomoc na Ukrajině, který je organizován mezinárodním dětským fondem UNICEF.

Zdroj fotografií: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Marketing manager