• Fashion News  • Vasky uvádí na trh tenisky, ve kterých vás nebude tlačit svědomí

Vasky uvádí na trh tenisky, ve kterých vás nebude tlačit svědomí

Obuvnická firma Václava Staňka vykročila ekologičtějším směrem. Poprvé zákazníkům nabízí veganskou alternativu tenisek.

Značka Vasky za šest let svého působení na trhu stále roste. A u toho nezapomíná myslet na ekologii. Nyní firma 24letého podnikatele Václava Staňka rozšířila sortiment o veganské tenisky, které šetří životní prostředí a mají menší uhlíkovou stopu.

S příchodem jara Vasky, stejně jako každý rok, uvádí na trh novou kolekci. Nyní se ale nejedná o nový střih, ale jiný materiál. Vyslyšeli přání zákazníků a poprvé jim dávají možnost volby mezi klasickými koženými botami a jejich veganskou alternativou.

Nový materiál má hned několik výhod. Je z recyklovatelného prodyšného vlákna, které má nízkou hmotnost, takže boty jsou lehké. A oproti živočišné kůži, která má různé kazy, a nedá se proto spotřebovat celá, má ta veganská stoprocentní využitelnost. Výběr materiálu podléhal přísným kritériím – musel být kvalitní a certifikovaný a pocházet z Evropy. „Přišli jsme s možností, která se vzhledem velmi podobá živočišné kůži, je vyráběná při nízké teplotě s ohledem na sníženou produkci CO2 bez škodlivých látek. Materiál je navíc nekonečněkrát recyklovatelný a prodyšný,” vysvětluje designér značky Martin Brna.

Certifikovaný materiál bot je odolný a pružný, podšívka je vyrobená ze 100% prodyšného antibakteriálního mikrovlákna, stélka z korku a latexové pěny, která se postará o měkký nášlap, a podešev z pryže bez obsahu olejů živočišného původu.

Ve veganské verzi Vasky zatím nabízí tenisky Teny v černé a růžové barvě. U jednoho modelu podle zakladatele značky veganská výroba zřejmě neskončí. Do budoucna chce přidávat veganskou alternativu i k dalším modelům. Stejně tak si budou moci zákazníci zvolit i třetí barvu veganských tenisek.

Zdroj: Vasky