• Men's world  • Jarní tipy na mokasíny

Jarní tipy na mokasíny

Mokasíny jsou úžasným letním počinem, co se obuvi týče. Jak vybrat ty správné?

Je potřeba zvážit, za jakým účelem budete mokasíny nosit. Pokud jste výhradně casual typ, pak zcela nepochybně to budou mokasíny hnědé. Ačkoliv jsou mokasíny elegantní obuv, hnědá barva půjde skvěle k džínům, šortkám a stane se tak v létě Vaším nejlepším přítelem.

Ferragamo moccasin

Pokud nosíte častěji oblek nebo jste trochu konzervativnější typ, určitě se Vám budou vyhovovat černé mokasíny. Například Gucci má úžasnou tradici pro černé mokasíny. Mají ve světě velmi kladnou reputaci, nosí je gentlemani po celém světě a dají se vzít absolutně k čemukoliv. Jestli máte rádi blazery, obleky, šortky či absolutně neformální oblečení, černé mokasíny budou trefou do černého. A jestli si říkáte, že mokasíny v žádném případě nejsou vhodné k obleku, natož k nějaké formální události, dovolte mi Vám ukázat mokasíny z lakované kůže, ideální ke smokingu.

 

Jimmy_choo_slip-on

Pokud jste hravý typ, či už několik párů mokasín máte doma, můžete být odvážnější a zvolit například modré, zelené či červené ať už v hladké nebo broušené kůži. Cokoliv, co lahodí vašemu oku.

Red_ferragamo

Jestli jsou mokasíny opravdu něco v čem se vyžíváte, je vhodné zaměřit svoji pozornost k letošní jarní kolekci od Burberry. Semišové mokasíny v hnědé a modré s kontrastním střapcem jsou opravdu skvostný kousek.

Burberry_loafers

Na závěr bychom Vás jen rádi upozornili, dávejte pozor, aby Vaše mokasíny byly opravdu z kůže. Na konci jara a v létě, kde je opravdu teplo, není nic důležitějšího, než dbát aby Vaše noha nebyla obklopena syntetickými materiály.

 

Zdroj: 1, 2, 3