• Lifestyle  • Kam letos vyrazit na festivaly?

Kam letos vyrazit na festivaly?

Českých hudebních festivalů je každým rokem čím dál více. Nenechte si letos ujít české stálice i velké zahraniční hvězdy. Přinášíme vám přehled nejlepších hudebních festivalů v létě 2018.

Červen 2018

22. – 23. června, Metronome Festival Prague 

3. ročníku hudebního festivalu Metronome, se uskuteční již tento víkend 22. až 23. června na pražském Výstavišti. Na akci vystoupí The Chemical Brothers, Massive Attack, John Cale, Tom Odell, David Byrne, Th!s, Prago Union, Sexy Dancers, Tata Bojs a další.

28. – 30. června, Aerodrome (Panenský Týnec)

Na letišti v Panenském Týnci vystoupí od 28. do 30. června na dvou pódiích přes třicet zahraničních účinkujících. Nenechte si ujít již pátý ročník, kterému budou vévodit Macklemore, Wiz Khalifa, Milky Chance, Lana del Rey,Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Portugal.The Man, Body Count feat. Ice-T, Chvrches a mnoho dalších!

Červenec 2018

4. až 6. července, Rock for People (Hradec Králové)

Populární královehradecký festival Rock for People se připravuje na další ročník, který se uskuteční 4.-6. července 2018  v prostoru vojenského letiště v Hradci Králové. Účinkujícími jsou Skillet z Memphisu, britská kapela The Prodigy, dánští heavymetaloví showmani Volbeat, Sick Pupies a britští The Kooks.

4. až 7. července, Beats of Love (Ostrava)

Beats for Love je originální festival elektronické hudby pořádaný v ostravském industriálním parku Dolní Vítkovice. V roce 2018 na festivalu Beats for love vystoupí například Alan Walker (Norsko), Galantis (Švédsko), Roger Sanchez (USA), Demolition Man (Velká Británie) a další.

18. až 21. července, Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový hudební festival s tradicí počínající v roce 2002. Hlavními hosty letošního festivalu jsou skupina N.E.R.D. s Pharrellem Williamsem, syn Boba Marleyho Ziggi ,norský DJ a klávesista Kygo, Grace Jones nebo Slaves a mnoho dalších.

20. a 21. července, Přehrady Fest  (Slapy)

Přehrady jsou dvoudenní hudební festival a na své si zde přijde celá rodina!
Čekají vás koncerty českých kapel, divadla a workshopy pro děti,ale především pláž, koupání a vodní sporty! Těšit se můžete na Chinaski, Tomáš Klus, Jaroslav Uhlíř, UDG, Marek Ztracený, Sebastian, Mirai a další.

26. až 28. července, Sázavafest (Světlá nad Sázavou)

18. ročník Sázavafestu se již po šesté uskuteční v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou, tento fsetival představuje vybrané zajímavé zahraniční interprety, ale davá prostor i zajímavým mladým kapelám a projektům. Vystoupí například No Name, Mandrage, Vojta Dyk & B-side band, Ewa Farna, Meky Žbirka, Graham Candy, Mig 21, Jelen a další…

Srpen 2018

3. a 4. srpna, Létofest (Brno)

Série hudebních přehlídek Létofest letos s dvoudenním programem zavítá do osmi krajských měst od Českých Budějovic po Brno. Koncertní vystoupení Kabátu, Chinaski, Wanastowích Vjecý, Marka Ztraceného, No Name a mnoha dalších, bohatý doprovodný program, skvělé jídlo nebo ty nejlepší lokální kapely.

23. až 25. srpna, Hip Hop Kemp (Hradec Králové)

Hip Hop Kemp, největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě, hlásí svůj již 17. ročník kam se  sjedou fandové hip hopu ze všech koutů světa, aby společně prožili mejdan, ze kterého budou žít po celý další rok! Vystoupí $UICIDEBOY$, CHIEF KEEF , česká a slovenská hip hopová scéna.

 

Hrady CZ je festivalový projekt rozdělený na České hrady CZ a Moravské hrady CZ. V roce 2018 se uskuteční již čtrnáctý ročník tohoto festivalu. Hrady CZ nabízí divákům přehlídku nejúspěšnějších hudebních skupin ze současné domácí scény doplněných o soubory ze Slovenska. Na letošním ročníku Hrady CZ vystoupí Tomáš Klus, Divokej Bill, Jelen, Slza, Mandrage, Horkýže Slíže, Lenny,a další.. Z osmi míst, na kterých se letos festival pořádá, je pět v českých krajích a 3 na Moravě.

 

Zdroje: 1, 2, 3