• Lifestyle  • Kam v Praze na koupačku

Kam v Praze na koupačku

V horkých letních dnech se chce každý z nás zchladit. Když se poštěstí a nemusíme na sebe v kanceláři pouštět ze všech stran klimatizaci, abychom se dožili konce pracovního dne, jít k vodě je jasnou volbou. Připravili jsme si pro vás tipy, kam v Praze a jejím okolí na koupačku, abyste neskončili třeba opět jen v Podolí, kde je často hlava na hlavě.

Koupaliště Divoká Šárka a Džbán

Koupaliště v Divoké Šárce je ukryté mezi skalami, kterými protéká Šárecký potok. Nachází se zde dva bazény – jeden vám přinese náležité osvěžení, neboť je v něm voda opravdu studená. Pro děti nechybí brouzdaliště. Pokud toužíte po naprostém odpočinku a odříznutí se od telefonu, přijde vám návštěva koupaliště vhod, protože je tu špatný signál. K dispozici jsou uzamykatelné kabinky, které si můžete zapůjčit na den či celou letní sezonu. Více o cenách zde.

Vedle Divoké Šárky se nachází vodní nádrž Džbán, která je přístupná nejen zájemcům o koupání, ale také opalování v klidném prostředí nebo rybolov. Návštěvu si můžete zpestřit zapůjčením loďky. Vstupné je 90 Kč. Jestliže vám jednodenní pobyt na pláži nestačí, můžete využít nedaleko umístěný Kemp Džbán.

Doporučujeme návštěvu koupališť spojit s procházkou po romantickém skalnatém údolí.

Žluté lázně

Kdo z nás v létě nezavítal do „Žlutejch“? Pokud se chcete primárně koupat, raději jeďte jinam (přece jen Vltava kvalitou vody tolik nenaláká), ale jinak vám tento areál nabídne mnoho možností, jak strávit volný letní den. Relaxujte na pláži, půjčte si paddleboard či šlapadlo, poseďte s drinkem u baru, zasportujte si (nachází se zde i venkovní posilovna). Areál žije i večer – co takhle zaskočit na film do letního kina? Koukněte na program, ať vám neunikne nějaká zajímavá akce.

Hostivařská přehrada

Hostivařská nádrž se nachází v nádherné a klidné lokalitě Hostivařského lesoparku. Jedná se o největší vodní plochu v Praze, které slouží jako přírodní koupaliště. Naleznete zde dvě pláže – klasickou a nudistickou. Kromě koupání se můžete těšit i na aktivity jako paddleboard, water zorbing nebo také hudební vystoupení a jiné akce.

Přírodní koupaliště Motol

Koupaliště Motolje přírodní vodní nádrž s protékající vodou a písečným dnem. Celý areál je zatravněný a chráněný před okolním ruchem. Můžete si zde zapůjčit slunečníky, lehátka i nejrůznější sportovní potřeby. Děti se vyřádí na trampolíně či skluzavce. Nechybí ani stánek s občerstvením. Dospělácké vstupné je 80 Kč.

Biotop Lhotka

Areál, který se na Praze 4 otevřel v loňském roce, disponuje třemi vodními nádržemi, z nichž ta největší slouží ke koupání a další dvě jako přirozené čistírny vody. Biotopové koupaliště totiž využívá pro čištění pouze rostliny, řasy a filtry. Aby však byla voda stále čistá, je počet návštěvníků omezen na 1000 lidí. Pokud neskončíte u stepování ve frontě před vchodem, má to své plus, aspoň tam není hlava na hlavě. Aktuálně je koupaliště každý den otevřeno od 9 do 20 hod. Více se dočtete na webu.

Biotop Radotín

O dost profláklejší biotop v Radotíně mohou (nejen) Pražáci navštěvovat od léta roku 2014. V parných dnech je tu celkem narváno. Obsazenost koupaliště můžete sledovat na webkameře. Celodenní vstup pro dospělého vyjde na 120 Kč (o víkendu na 160 Kč). Více zde.

Vodpočívárna

Vodpočívárna je sportovní a volnočasové prostranství v zátoce Vltavy, kde si užijete spoustu zábavy. Kolem areálu prochází oblíbená cyklostezka vedoucí z centra Prahy na Zbraslav, takže můžete zdejší návštěvu spojit s cyklovýletem. Funguje zde půjčovna motorových člunů i skákacích bot. Více o tom, co areál nabízí, se dočtete na webu.

Šeberák

Přírodní rybník se nachází na okraji městské části Praha 4 Kunratice. Na jihozápadním okraji se můžete občerstvit v Restauraci Šeberák, ke které náleží i sportovní areál, koupaliště, hřiště a pláž. Na jihovýchodě se nachází nudistická pláž, která je zdarma. Jedná se o jednu z nejstarších pláží svého druhu. V současné době je však rybník vypuštěn z důvodu odbahňování, ale doufáme, že brzy bude opět v provozu.

Hořejší rybník

Hořejší rybník v Hloubětíně patří k historickým pražským rybníkům a byl založen nejspíš v 16. století, stejně jako další rybníky na Rokytce. Historicky se pod Hořejším rybníkem nacházel ještě jeden menší rybník, ale ten byl časem zrušen. Nečekejte žádný luxus v podobě kabinek, sprch a točeného pivka, ale je tu koupací molo a rozhodně méně lidí než třeba v Radotíně. Navíc ho můžete využívat nonstop a zdarma.

Počernický rybník

Počernický rybník je největším rybníkem na území hl. m. Prahy a spolu se zámeckým parkem tvoří přírodní památku o rozloze přes 41 ha. Počernický rybník je v povodí Rokytky z vodohospodářského hlediska nejvýznamnějším rybníkem. Je součástí Přírodního parku Klánovice – Čihadla. Kolem vede cyklostezka, takže je to ideální místo pro kratší osvěžení, na celodenní povalování to úplně není.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9