• Styling  • Džíny s vysokým pasem

Džíny s vysokým pasem

Jednosuchost, ženskost, dlouhé nohy… to dokáže střih oblíbených kalhot s vysokým pasem.

Bez džínů si všední den, pokud ho chceme prožít v pohodlí, nedovedeme představit. Původně anglické slovo je už mezi námi tak vžité, že má i českou verzi. Obliba tohoto módního kousku zkrátka stále přetrvává. Máte ale ve skříni střih s vysokým pasem?

  1. „Hippie zvonáče“ – opticky zužují a prodlužují nohy. Džíny, jež známe např. z kostýmů hudební skupiny ABBA, opět přišly do módy a není tomu tak brzy. Která z nás by si nechtěla připadat jako „Dancing queen“.

2. Mom jeans – tzv. „maminčiny džíny“ známe také pod českým názvem „mrkváče“. V pase jsou zúžene, přes boky se ale rozšiřují a nikde prakticky nepřiléhají. Oblíbené jsou u „hipsterů“, klidně je ale můžete vyzkoušet i vy, celkový outfit pozvedne výrazná spona na pásku.

3. Slimm fit – v těchto džínech budete vypadat dobře jak přes den v práci, tak i na večírku. Stačí si jen pohrát s materiály hořejšího dílu. Přes den můžete zvolit pastelové tričko nebo halenku z bavlny, na večer se hodí tmavší odstíny, klidně doplněné lesklými flitry, korálky…

4. Cullote – tento střih nohavic spočívá ve velkém rozšíření nohavic. Narozdíl od „zvonáčů“ není úzký kolem stehen. Proto se také výborně hodí pro volný čas. V jednoduchosti spočívá krása, a proto stačí skombinovat s bílým tričkem. Nezapomeňte na ledvinku pro nezbytnosti!

5. Rovný střih – dovoluje kombinovat kousky z pánského šatníku. nebojte se ale, efekt to má právě opačný – budete vypadat neuvěřitelně žensky! Dále tento střih nohavic podkytuje větší míru pohodlí. Skvěle se k nim hodí např. martensky – A můžete vyrazit na festival!

Zdroje: 0), 1), 2), 3), 4), 5), 6)