• Lifestyle  • Netradiční druhy cvičení, které vás nadchnou

Netradiční druhy cvičení, které vás nadchnou

Vyzkoušeli jste toho už spoustu, ale stále se vám nedaří najít tu správnou cestu, jak se věnovat svému tělu? Důležité je neztratit zapálení a setrvat u dané činnosti, což někdy není tak úplně snadné. Proto vám přinášíme několik nevšedních návrhů, které vás budou bavit a jen tak vás nepustí.

Bungee workout

Bungee workout je druh cvičení pocházející z Thajska, u kterého se celou dobu cvičí proti odporu lana, k němuž jste na zádech připoutaní. Unikátní je spojení sportu se zábavou. Zpevníte své tělo a spálíte spoustu kalorií a přitom budete létat, tančit a bavit se.

Pro koho je cvičení určené?

Bungee workout může vyzkoušet téměř každý. Na věku nezáleží, stačí si jen vybrat obtížnost lekce. Díky závěsnému systému a odpružené podlaze je cvičení vhodné i pro lidi, kteří mají problémy s bederní páteří či s kolenními klouby. Jedinou výjimkou jsou těhotné ženy, pro které cvičení není vhodné, z důvodu tlačení popruhu na břicho.

Co na sebe?

Úzké legíny, které jsou elastické a nebudou se shrnovat. Běžně se cvičí na boso nebo v sálové obuvi s měkkou podrážkou.

Trampolínky

Skupinové pulzující cvičení, při kterém se kombinují rychlé a pomalé poskoky na speciální trampolínce, která je opatřená madlem. Při cvičení pracují souběžně všechny svalové skupiny a poskytuje tak účinné spalování kalorií. Trampolínky vám přinesou zábavu, skvělé odreagování, zpevnění celého těla a zlepšení kondice. Skákání ve vás vyvolá euforii a nastartuje skvělou náladu.

Pro koho je cvičení určené?

Lekce jsou určeny pro ženy i muže, kteří mají rádi intenzivní akční cvičení. Důraz je kladen na účinné pružení, které šetří klouby. Choreografii na trampolínách zvládne opravdu každý.

Co na sebe?

Na pohodlné skákání potřebujete pevnou obuv a lehké vzdušné oblečení. Chybět by vám neměl ani ručník a voda.

Bosu

Studiová lekce, při které se cvičí na balanční polokouli-bosu. Při cvičení se tělo musí vypořádat s nestabilní základnou. Cvičení na bosu má původ v rehabilitaci, kde se tato pomůcka začala používat poprvé. Lekce začíná aerobním dynamickým zahřátím, následuje série posilovacích a balančních cviků zaměřených na celé tělo. Zlepšíte svou rovnováhu a koordinaci či držení těla, a tím odstraníte například bolesti zad.

Pro koho je cvičení určené?

Cvičení na bosu je zábavné, pestré a vhodné opravdu pro každého, bez ohledu na věk, pohlaví nebo zdatnost.

Co si vzít s sebou?

Přineste si s sebou pohodlné sportovní oblečení, čistou obuv, ručník a vodu.

POUND

POUND je první světová kardio lekce inspirovaná povzbuzujícím a rytmickým hraním na bicí. Použitím Ripstix, lehkých paliček navržených speciálně pro cvičení, POUND vytváří z bubnování neuvěřitelně efektivní způsob cvičení. Místo poslechu hudby se vy sami hudbou stanete. Nepovšimnete si ani vysoké intenzity a trvání cvičení, protože jediné, na co se budete soustředit, je rytmus.

Pro koho je cvičení určené?

Cvičení je jednoduše přizpůsobitelné všem. Jeho alternativní přístup k pohybu zaujme jak muže, tak ženy všech věkových kategorií a schopností.

Co na sebe?

Zkrátka to, co je vám pohodlné plus nezapomeňte na ručník a vodu.

PortDeBras

PortDeBras je aerobní cvičební program, který vznikl spojením prvků moderního tance a baletu s využitím principů funkčního tréninku a balančních prvků. Během hodiny lektor mluví jen minimálně, tak abyste si mohli užívat hudbu, a také každý pohyb svého těla. Díky jemným, plynulým pohybům se krásně mobilizuje páteř, zlepšuje se pohyblivost kloubů a zpevňuje se střed těla.

Pro koho je cvičení určené?

Lekce je vhodná, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nejedná se o klasickou taneční hodinu, nemusíte se tak bát těžkých choreografií.

Co na sebe?

Na lekci potřebujete pouze pohodlné oblečení. Cvičí se na boso.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6