• Lifestyle  • Kam vyrazit za kulturou než skončí léto?

Kam vyrazit za kulturou než skončí léto?

Letní měsíce v kultuře bývají zpravidla ve znamení odpočinku a sbírání sil do nové sezóny, ten letošní byl, ale již přespříliš dlouhý. Během léta nejenomže ožije nespočet divadelních inscenací, které se běh roku nemohli předvést na divadelních prknech, ale jsou k vidění i hudební koncerty pod širým nebem. V redakci DailyStyle jsme pro vás připravili pár typů, které byste si neměli nechat ujít, ikdyž se blíží závěr letních dnů.

Letní shakespearovské slavnosti 2021

Jako každý rok, tak ani letos nás nezklame nesmrtelná klasika plná lásky, drama a smrti. Letos v červnu festival odstartoval svůj program magickou komedii Bouře po nastudování režisérského dua Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského alias SKUTR. Mimo jiné můžete shlédnout již tradiční nastudování her Romeo a Julie, Hamlet, Zkrocení zlé ženy či Zimní pohádku.

Otevřené manželství divadla na Šantovce

Divadlo v Olomouci si připravilo po dlouhé pauze nabitý program v doprovodu hereckých kapacit české scény. V programu nalezneme tragikomedii Otevřené manželství, která pojednává s humorem a bez obalu o odvrácené tváři lásky. Hlavní role ztvárňují Jana Krausová, Karel Roden a Petr Pěknic pod vedením režiséra Patrika Hartla.

Veletoč Bolka Polívky

Od 13. července se brněnský amfiteátr proměnil v divadelní scénu. Divadelní soubor si pro Vás připravil hru Šašek a syn, která se zabývá převýchovou mladého šlechtice v šaška, to vše za trest, a v sedmi obrazech. Účinkují Vladimír Polívka, Bolek Polívka, Michal Chovanec, Ondřej Klíč a mnoho dalších.

zdroje :1.,2.,3.,4.,5.,