• Lifestyle  • KAMENNÝ DŮM V MODERNÍM STYLU

KAMENNÝ DŮM V MODERNÍM STYLU

Jeden z mých starších projektů, a jedna z prvních realizací designového studia Hartl Designs, byla renovace víkendového domu nadějné fotografky v malebném řeckém zimním prázdninovém letovisku Arachova. Toto kouzelné městečko se nachází jen pár hodin jízdy od Athén, a pouze co by kamenem dohodil od mýtických Delf, vysoko v horských štítech centrálního řeckého horského masivu. Není proto divu, že se velmi rychle stalo populární zimní destinací, kterou vyhledává především řecká smetánka.

Nádherný kamenný domeček, s úchvatnými výhledy do údolí, byl dokonalým příkladem tradiční místní architektury. S úctou ke staletým tradicím jsme se tedy rozhodli zachovat a pečlivě zrekonstruovat většinu kamenných stěn, které jsou v hlavním obývacím prostoru povětšinou přiznány. Tradičním srdcem tohoto prostoru je jednoduchý krb s římsou z jednoho z původních trámů domu, které vzhledem k jejich špatnému stavu bohužel musely bát vyměněny. Podlahy v této místnosti, jenž hostí jídelnu, obývací pokoj a kuchyni, jsme pak zvolili v odstínu dubu, který nejen že působí neobyčejně luxusně, ale zároveň dokonale koresponduje s tlumenou barevností ostatního zařízení interiéru. Rozhodli jsme se pro pohovku z dílny BoConcept, v odstínu jemně fialové, jež dominuje obývací části a je doplněna pouze apartním křesílkem a trojicí nízkých stolků v černé barvě. Pro jídelní část jsme pak vybrali masivní stůl BigFoot z dílny studia e15, jenž byl doplněn jednoduchými černými židlemi s výpletem z dílny studia Casamilano. Osvětlení stolu pak zajišťuje moje oblíbená lampa Twiggy v designu fenomenálního Marca Sadlera. Kuchyňská linka, jež zabírá celou severní stěnu pokoje pak celá pochází z IKEA.

V prvním patře, jež sestává z částečné nástavby nad vstupní halou, sociálním zázemím a komorou, se pak nachází otevřená galerie a hlavní ložnice se šatnou a koupelnou. Galerii jsme se rozhodli pojmout jako odpočinkový prostor s možností příležitostného spaní. Rozverné oranžové křesílko Zoe s podnožkou italské firmy Verzelloni, může posloužit velmi dobře jako pohodlná postel pro nečekané hosty. Hlavní ložnice je pak koncipována v minimalistickém skandinávském stylu. Také zde figurují zemité barvy, především odstíny černé, hnědé a bílé, doplněné přírodním dřevem. Potřebnou dynamiku sem pak vnáší několik autorských fotografií majitelky a téměř neviditelný vestavěný krb, jenž zajišťuje potřebné teplo zejména během mrazivých zimních večerů. Součástí ložnice je také koupelna se solitérní vanou a dvojicí umyvadel. WC se sprchovým koutem je pak umístěno v odděleném prostoru v případě potřeby soukromí. Součástí ložnice je samozřejmě také šatna.

Zdroj fotografií: HARTL DESIGNS