• Gastro  • Kde si redakce DailyStyle pochutnala na italské kuchyni v centru Brna?

Kde si redakce DailyStyle pochutnala na italské kuchyni v centru Brna?

V Brně najdete mnoho krásných míst, kde se můžete projet šalinou, samozřejmostí je pak návštěva Špilasu a místní nějaké hospůdky se Starobrnem. Kdo by si však přece jenom chtěl i v tomto krásném moravském měst pochutnat na něčem zahraničním. Co takhle italská kuchyně v centru Brna? Tady jsou 3 tipy přímo od Brňáků.

La Speranza

Itálie to jsou těstoviny, sýry, uzeniny, kvalitní víno a taky samozřejmě pizza. Jednu z těch top pizz al taglio neapolského typu najdete v bistru La Speranza v Lidické ulici. Tenká kůrka, kvalitní a čerstvé ingredience, taková je. Toto malé bistro je rodinnou firmou rodiny Amadei, která pochází přímo z Toskánska, proto je kvalita a gastronomický zážitek zaručen. Kromě pizzy, byste měli vyzkoušet i speciality jakými jsou lasagne a pravá pasta. K tomu všemu samozřejmě italské víno nebo domácí sicilská limonáda.

Jean Paul´s

Máte rádi těstoviny Carbonara? Pak byste neměli vynechat podnik Jean Paul´s, který má v Brně několik poboček. Jedná se o bistro, které se snaží svým zákazníkům zprostředkovat zahraničních chutě, především italské kuchyně. Vaří z pečlivě vybraných surovin dovezených zejména z Itálie, Rakouska a Švýcarska. Pochutnat si můžete nejen na těstovinách, ale k výběru je i celá škála předkrmů, salátů, různými způsoby připravených mas či rizot. Vše je pak ideální zapít sklenkou skvělého vína.

TEFITI

Restaurace TEFITI nabízí svým návštěvníkům kuchyni inspirovanou typickou italskou tradicí s moderními prvky. Vybrat si můžete z mořských plodů, domácích, čerstvých těstovin a rizot. Kdo by pak chtěl případně zhřešit, ten si můžete pochutnat na kávě a dezertu. Kde? Na Zelném trhu 4. Restaurace je vhodné jak na romantickou večeři ve dvou, tak pracovní meeting nebo večírek nejen v italském stylu.

Zdroje: Pexels, 1, 2, 3