• Fashion News  • Když architektura prostoupí do šperků

Když architektura prostoupí do šperků

Zpráva o smrti Zahy Hadid již před nedávnými měsíci obletěla svět. Nyní však světlo světa spatřil i jeden z jejich posledních projektů. Poprvé je k dispozici k nahlédnutí celá kolekce luxusních šperků Lamellae. Pojďme se na ně podívat, ale pozor, ať vám nevypadnou oči. Něco podobného se jen tak nevidí!

Asi nejznámější architektka světa, Zaha Hadid, spojila na šestnáct měsíců své síly spolu s tradiční dánskou šperkařskou značkou Georg Jensen. Ta se zabývá převážně tvorbou stříbrných šperků a to již více jak sto let. Není proto divu, že toto spojení vnáší na šperkařský trh něco jedinečného.

sperky-georg-jensen-zaha-hadid-6

sperky-georg-jensen-zaha-hadid-7

lamellae-jewellry-range-design-zaha-hadid-architects-georg-jensen-baselworld-2016_dezeen_936_3

lamellae-jewellry-range-design-zaha-hadid-architects-georg-jensen-baselworld-2016_dezeen_936_0

Kolekce na první pohled připomínající stavby moderní organické architektury zahrnuje pět prstenů a tři manžetové náramky. Ty byly navrženy s použitím nejnovějších 3D konstrukčních a výrobních procesů. K jejich vytvoření bylo použito mincovní stříbro spolu s černým rhodiem a zlatem. Některé šperky jsou zároveň zdobeny i černými diamanty.

Jak se k projektu vyjádřila sama Zaha Hadid?

We often look at the coherence and logic of natural systems when we work to create environments. Our challenge was to translate that into something that can be worn; to reinterpret the rich history and tradition of Georg Jensen’s approach into something new,“ said Zaha Hadid.

Často obdivujeme soudržnost a logiku přírodních systémů když pracujeme na vytvoření prostředí. Našim úkolem bylo přenést, že do něčeho nového co lze nosit, lze reinterpretovat bohatou historii a tradici přístupu Georga Jensena.“

sperky-georg-jensen-zaha-hadid-3

Traduje se, že celá kolekce byla inspirovaná obřím obchodním a kancelářským koplexem tří zakřivených asymetrických budov poblíž Pekingu, zvaného jako Wangjing Soho.

Wangjing-Soho-by-Zaha-Hadid-photo-credit-Jerry-Yin_dezeen_468_0

 

Zdroj: 1, 2, 3