• Gastro  • Kam v Praze na kafe

Kam v Praze na kafe

“Káva je jazyk sám o sobě.”

Jackie Chan

Protože minule jsme vám dávali několik tipů v článku “Kam v Praze na zmrzku”, který si můžete připomenout ZDE, tak dneska pro vás máme tipy na pražské kavárny, které stojí za návštěvu a to nejenom díky výborné kávě, ale dostanou vás i originálním interiérem.

Praha je příliš uspěchaná, člověk zdlouhavě cestuje z bodu A do bodu B a velké masy lidí v odpoledních hodinách na Václaváku čas neurychlují. Máme pro vás několik míst, kde se dokonce i v Praze alespoň na chvíli čas zastaví a vy budete mít chvíli si vypít váš šálek kávy v příjemném prostředí a na chvíli zapomenout na ty davy lidí, smog a šeď pražských sídlišť. Kavárny, které zde najdete jsou super nejenom na návštěvu s kamarády, na rande, na kafčo s nejlepší přítelkyní ale také na čas pouze pro vás samotné, případně s knížkou v ruce, protože tam na to budete mít nejenom čas, ale také příjemné prostředí a milované kafe!

 

•MamaCoffee

Kavárnu, která pro své zákazníky praží poctivou férovou zelenou kávu ze všech koutů světa, najdete dokonce na 5 místech v Praze. Mimo výborné a poctivé kávy, si můžete pochutnat také na Cheesecaku, muffinu, mrkvovém dortu, tradiční bábovce a mnoho a mnoho dalším a to vše poctivě a čerstvě upečeném přímo od nich. Kavárna vás dostane nejenom výbornou kávou, dezerty a příjemnou obsluhou, ale sympatické vám budou určitě i prostory kavárny, které jsou vzdušné čisté a zároveň útulné a pohodlné! Kavárna funguje už od roku 2008 a své fanoušky má minimálně po celé Praze!

21

 

•Můj šálek kávy

Kavárnu s originálním názvem najdete na Pražském Karlíně. Místo výborné kávy vám kavárna nabízí také nabídku snídaní, denní nabídku či víkendovky. V kavárně si dokonce pochutnáte na super polévkách, hlavních jídlech či na sladkém. Zmínit musíme také úžasné prostory, které tvoří s výborným jídlem a kávou dokonalou kombinaci!

22

 

•Kavárna Místo

“Místo jsme pojali jako barvitý prostor: máme stůl pro komunitní posezení, schody pro rychlou kávu se psem, intimní gauč i salónek s knihovnou.”, říkají majitelé a my musíme jen souhlasit. V příjemné a designově nádherném a minimalistickém prostoru kavárny si pochutnáte na nejenom výborné kávě v nepřeberném množství všech druhů, ale najdete zde opět i jídla, či sladké, které ke kávě patří. Kavárna stojí v Praze v Dejvicích.

23

 

•Letka

Kavárna na Letné s úžasnými prostory, které vás ohromí už při samotném vstupu. Staré dřevěné stoly, luční kvítí ve vázách, na stěnách obrýskaná zrcadla a černobílá podlaha vytváří spolu s obrovskými okny ve kterých se dá sedět na hromadě polštářů to pravé dokonalé místo k odpočinku s kávou v ruce! V Letce si můžete dát mimo kávy také domácí limonády z pořádné dávkou ovoce, zákusky či drinky a posedět v příjemných prostorách blízko Letné a nádherného výhledu na kus Prahy.

24

 

•Kavárna co hledá jméno 

I zde si můžete dát samozřejmě výbornou kávu, zákusky či drinky, ale co má tahle kavárna na víc je program! V kávárně se neustále něco děje – ať už to jsou přednášky, či lekce jógy a nebo snídaně se zajímavými lidmi, či výstavy obrazů umělců. Kavárna známá nejenom svým nevšedním názvem se těší velké oblibě také díky nádherným prostorám s úžasnou atmosférou. Kavárnu najdete na Smíchově a vznikla z prostor staré truhlárny – a za to všechny palce nahoru!

26

 

V několika příštích článcích se můžete těšit na další a další originální kavárny – a to nejenom v Praze.

 

1234567