• Lifestyle  • Když noční Prahu probudí silné stroje

Když noční Prahu probudí silné stroje

Pokud milujete vůni spáleného benzínu stejně jako já, pravděpodobně Vám neunikla každoroční akce ” Prague night ride”,která se konala v  sobotu 20. 7. 2013. V případě, že jste přece jen zrovna byli někde jinde nebo Vás jen zajímá svět drsných mužů a pouze zdánlivě křehkých žen v přiléhavé kůži, ráda bych se s vámi o tento zážitek podělila.

S přáteli jsme sešli na místě krátce po 20. hodině. Parkoviště již v té chvíli praskalo ve švech, zatímco další stovky motorek byli teprve na cestě. Početnou skupinu harleyářů jsme cestou potkali v McDonald´s na jižní spojce. Elita si dává na čas ne jen v showbusinessu. Na parkovišti samozřejmě přišel čas na debatu o nových, nefunkčních i  vysněných strojích a posilnění se u stánku s občerstvením po vystání dlouhé fronty.

Okolo 21. hodiny vyjela kolona v počtu šesti set motocyklů probudit noční Prahu. Z Karlovarské ulice jsme se vydali do centra. Přes to, že šlo o povolenou akci, průjezd městem zajištěn nebyl. Proto se kolona brzy roztrhala během čekání na semaforech. Nicméně výsledek byl i tak velmi pozitivním zážitkem. Děti i důchodci mávající na motorkáře, každý, kdo měl chytrý telefon okamžitě točil video, parta opilých cizinců povzbuzující vytáčení motorů do vysokých otáček. Samozřejmě nezapomenutelný průjezd tunelem, kdy má člověk pocit, že se tunel z toho ohlušujícího rámusu a otřesů musí zhroutit a cítí se součástí obrovské party.

Ne každý si pamatuje předem domluvenou trasu a tak se stalo, že někteří z nás zabloudili a zvolili si vlastní cestu. V horším případě dlouhé stání a popojíždění v kolonách několika motocyklům způsobilo, že teplota motoru vystřelila vzhůru, motocykly se přehřály a piloti byli nuceni opustit kolonu “po  svých”.

Po hodinu a půl dlouhé projížďce po centru jsme dorazili do cíle na Letnou sledování ostřížím policejním zrakem. Dávám za pravdu těm, kteří tvrdí, že akce mohla být zajímavější, organizátoři mohli v cíli zajistit pokračování. Nicméně otázka je, kterému motorkáři by se po půlnoci chtělo zůstávat, aniž by se posilnil kapkou něčeho ostřejšího.

Když se vůně spáleného benzínu roznesla do vzduchu nad Prahou, město opět utichlo. Každý z nás, komu jednostopé vozidla nedají spát, doufá, že jsme alespoň částečně splnili náš cíl upozornit kolegy řidiče na čtyřech kolech na naši přítomnost a docílit tak snížení počtu přátel, kteří nás každý rok navždy opustí.

IMG_8734Start